Єгипет: загострюється збройне протистояння армії та поліції з ісламістами

09 Jul, 2013 | |

 7 липня 2013 року в Єгипті стався теракт на газопроводі між Ізраїлем та Йорданією, а також два випадки терористичних нападів на правоохоронців. Найближчими днями у цьому регіоні очікується початок широкомасштабної військової операції по ліквідації терористичних осередків. Демонстрації, що відбулися ввечері 07 липня у Каїрі, Александрії та низці інших міст, проходили відносно мирно. В цілому ж, у сутичках, що тривають в Єгипті з 3 липня, загинуло щонайменш 37 та поранено понад 1500 осіб.

 

Станом на 8 липня акредитовані в Єгипті дипмісії США, Канади, Великої Британії, Катару, Кувейту, ОАЕ та КСА здійснили часткову евакуацію персоналу та членів сімей. Зазначені посольства знаходяться в безпосередній близькості від місць проведення масових демонстрацій або мають напружені відносини з рухом «брати-мусульмани», що безпосередньо впливає на їхню безпеку.

 

Станом на 8 липня керівництво Єгипту проводить з представниками різних політичних сил переговори стосовно формування конституційної декларації, яка має визначати подальший порядок і механізми здійснення змін в державі, а також призначення нового глави та Уряду Єгипту.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.