Єгипет: протестні настрої різко зростають
У столиці Єгипту Каїрі готуються до нових протестів на тлі закликів прихильників відстороненого президента Мохаммеда Мурсі провести марші після п'ятничної молитви. 14 серпня 2013 року влада Єгипту розігнала протестні табори, влаштовані в Каїрі прихильниками Мохаммеда МУРСІ. Внаслідок зіткнень загинули щонайменше 638 людей.
У Єгипті запровадили надзвичайний стан, а поліції дозволили використовувати бойові патрони для самозахисту. Тим часом, влада Єгипту засудила критику на свою адресу з боку президента США Барака ОБАМИ.
У четвер американський президент розкритикував дії уряду Єгипту, який дав наказ силам безпеки розігнати протестувальників. Крім того, Обама скасував спільні військові навчання з Єгиптом. За словами президента США, співпраця не може тривати, поки вбивають цивільних.
Влада Єгипту відреагувала на це заявою, де сказано, що слова Барака ОБАМИ не базуються на фактах та заохочуватимуть озброєні угруповання.
"Брати-мусульмани" закликали своїх прихильників зібратися у мечетях на п'ятничну молитву, а потім вийти на вулиці Каїра. Лідери руху заявляють, що акції протестувальників відбудуться під лозунгом "повалити тих, хто організував переворот". У відповідь проурядові сили закликали людей захистити свої райони та храми.
Єгипетські християни-копти вже стали жертвами кількох нападів ісламістів, які вважають, що церква підтримала дії військових.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.