Єгипет: протестні настрої різко зростають

16 Aug, 2013 | |

У столиці Єгипту Каїрі готуються до нових протестів на тлі закликів прихильників відстороненого президента Мохаммеда Мурсі провести марші після п'ятничної молитви. 14 серпня 2013 року влада Єгипту розігнала протестні табори, влаштовані в Каїрі прихильниками Мохаммеда МУРСІ. Внаслідок зіткнень загинули щонайменше 638 людей.

У Єгипті запровадили надзвичайний стан, а поліції дозволили використовувати бойові патрони для самозахисту. Тим часом, влада Єгипту засудила критику на свою адресу з боку президента США Барака ОБАМИ.
 

У четвер американський президент розкритикував дії уряду Єгипту, який дав наказ силам безпеки розігнати протестувальників. Крім того, Обама скасував спільні військові навчання з Єгиптом. За словами президента США, співпраця не може тривати, поки вбивають цивільних.
 

Влада Єгипту відреагувала на це заявою, де сказано, що слова Барака ОБАМИ не базуються на фактах та заохочуватимуть озброєні угруповання.
 

"Брати-мусульмани" закликали своїх прихильників зібратися у мечетях на п'ятничну молитву, а потім вийти на вулиці Каїра. Лідери руху заявляють, що акції протестувальників відбудуться під лозунгом "повалити тих, хто організував переворот". У відповідь проурядові сили закликали людей захистити свої райони та храми.
 

Єгипетські християни-копти вже стали жертвами кількох нападів ісламістів, які вважають, що церква підтримала дії військових.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?