Єгипет: протестні настрої різко зростають

16 Aug, 2013 | |

У столиці Єгипту Каїрі готуються до нових протестів на тлі закликів прихильників відстороненого президента Мохаммеда Мурсі провести марші після п'ятничної молитви. 14 серпня 2013 року влада Єгипту розігнала протестні табори, влаштовані в Каїрі прихильниками Мохаммеда МУРСІ. Внаслідок зіткнень загинули щонайменше 638 людей.

У Єгипті запровадили надзвичайний стан, а поліції дозволили використовувати бойові патрони для самозахисту. Тим часом, влада Єгипту засудила критику на свою адресу з боку президента США Барака ОБАМИ.
 

У четвер американський президент розкритикував дії уряду Єгипту, який дав наказ силам безпеки розігнати протестувальників. Крім того, Обама скасував спільні військові навчання з Єгиптом. За словами президента США, співпраця не може тривати, поки вбивають цивільних.
 

Влада Єгипту відреагувала на це заявою, де сказано, що слова Барака ОБАМИ не базуються на фактах та заохочуватимуть озброєні угруповання.
 

"Брати-мусульмани" закликали своїх прихильників зібратися у мечетях на п'ятничну молитву, а потім вийти на вулиці Каїра. Лідери руху заявляють, що акції протестувальників відбудуться під лозунгом "повалити тих, хто організував переворот". У відповідь проурядові сили закликали людей захистити свої райони та храми.
 

Єгипетські християни-копти вже стали жертвами кількох нападів ісламістів, які вважають, що церква підтримала дії військових.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.