В Росії створюються передумови для глибинних політичних перетворень

19 Nov, 2011 | |

У вересні 2011 року Російська Федерація посіла перше серед країни Європи місце за кількістю інтернет-користувачів, яке до останнього часу займала Федеративна Республіка Німеччина.
Так, станом на кінець вересня 2011 року у Росії було зареєстровано 50 мільйонів 810 тисяч інтернет-користувачів, у той час як в Німеччині – 50 мільйонів 139 тисяч, у Франції – 42 мільйони 349 тисяч, у Великій Британії – 37 мільйонів 197 тисяч. Такі дані наводяться європейською дослідницькою компанією ComScore.
Україна, за попередніми оцінками, має близько 13 мільйонів інтернет-користувачів, причому близько 34% проживають у містах з населенням до 50 тисяч громадян.
Очікується, що в сусідній Росії кількість інтернет-користувачів зростатиме у найближчі два роки на 3-5% щороку. Інтернет-послуги на сьогодні забезпечують переважно невеликі приватні компанії, однак уся необхідна для розвитку інтернету інфраструктура продовжує контролюватися державною монополією «Связьінвест». Бездротовий зв'язок поки що залишається в Росії винятком, а не правилом.
Група «Geostrategy» вважає, що за цих умов в російському суспільстві активно визріває процес формування нового електорального поля, яке буде більшою мірою орієнтовано на західні демократичні цінності. Це призведе до того, що результати наступних після 2012 року президентських та парламентських виборів будуть не настільки прогнозованими, як сьогодні.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.