Румунія: пред’явлено звинувачення в геноциді колишньому начальнику в’язниці.

04 Sep, 2013 | |

У вівторок Румунська прокуратура висунула обвинувачення в геноциді Олександру Візінеску (вік 87років), начальнику в'язниці комуністичної епохи диктатора Ніколає Чаушеску якого судили та стратили в 1989 році.. 

Якщо його визнають винним, йому загрожує довічне ув'язнення.

Прокурори заявили, що під його командуванням у в'язниці міста Ramnicu Sarat, ув’язнених били, морили голодом, не надавали медичної допомоги, застосовували тортури.

Візінеску був начальником в’язниці для жінок в Mislea, де він був відомий як жорстокий мучитель, потім він був підвищений до начальника в'язниці в Ramnicu Sarat, в східній частині Румунії, якою він керував з 1956 по 1963 рік. 

Ув'язнені, що утримувались там говорили про жорстокість режиму Візінеску, заявивши, що він постійно бив ув'язнених, незалежно від їх віку та стану здоров'я.

Візінеску заявив, що він не винен, тому що він просто робив свою роботу, виконував накази.

Звинувачення проти Візінеску є частиною зусиль Румунії у боротьбі з комуністичним минулим, шляхом залучення до відповідальності колишніх командирів комуністичного режиму.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.