Румунія: пред’явлено звинувачення в геноциді колишньому начальнику в’язниці.
У вівторок Румунська прокуратура висунула обвинувачення в геноциді Олександру Візінеску (вік 87років), начальнику в'язниці комуністичної епохи диктатора Ніколає Чаушеску якого судили та стратили в 1989 році..
Якщо його визнають винним, йому загрожує довічне ув'язнення.
Прокурори заявили, що під його командуванням у в'язниці міста Ramnicu Sarat, ув’язнених били, морили голодом, не надавали медичної допомоги, застосовували тортури.
Візінеску був начальником в’язниці для жінок в Mislea, де він був відомий як жорстокий мучитель, потім він був підвищений до начальника в'язниці в Ramnicu Sarat, в східній частині Румунії, якою він керував з 1956 по 1963 рік.
Ув'язнені, що утримувались там говорили про жорстокість режиму Візінеску, заявивши, що він постійно бив ув'язнених, незалежно від їх віку та стану здоров'я.
Візінеску заявив, що він не винен, тому що він просто робив свою роботу, виконував накази.
Звинувачення проти Візінеску є частиною зусиль Румунії у боротьбі з комуністичним минулим, шляхом залучення до відповідальності колишніх командирів комуністичного режиму.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Україна, криза: чому програють всі?
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?