Європарламент засудить дії Росії щодо України

09 Sep, 2013 | |

Питання економічного тиску Росії на Україну, а також на інші держави, які входять до групи «Східного Партнерства», викликали серйозне занепокоєння у високопосадовців Європейського Союзу. За інформацією групи глобальної розвідки Geostrategy, Високий представник ЄС у закордонних справах та політиці безпеки Кетрін ЕШТОН та Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан ФЮЛЕ виступили активними учасниками процесу, спрямованого на засудження економічного та політичного тиску Росії на країни, які планують посилити своє співробітництво з Євросоюзом.

Наступальна позиція цих двох представників ЄС призвела до того, що 5 вересня 2013 року Конференція президентів Європейського Парламенту ухвалила рішення про включення до порядку денного Пленарної сесії Європейського Парламенту, яка проходитиме у період з 9 по 12 вересня 2013 року, пункту під робочою назвою «Тиск Росії на країни «Східного партнерства».

 

 

Джерела групи Geostrategy вказують про те, що в рамках розгляду 11 вересня 2013 року Європарламентом цього пункту порядку денного у стінах Європарламенту відбудуться тематичні дебати за участю Кетрін ЕШТОН та Штефана ФЮЛЕ, у ході яких депутати Європейського Парламенту дадуть оцінку діям Росії, спрямованим на так званий «силовий примус до дружби із Москвою» держав «Східного Партнерства», який вилився у відвертий економічний шантаж Москви по відношенню до України, Білорусі та Вірменії.

Очікується, що за результатами проведених тематичних дебатів 12 вересня 2013 року Європейський Парламент ухвалить Резолюцію щодо цього важливого політичного питання.

Цікавим нюансом є те, що Європейська народна партія, яка традиційно виступала із жорсткою критикою на адресу Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА за здійснення ним переслідувань своїх опонентів за політичними мотивами (у першу чергу, в контексті справи колишнього Прем’єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО), після загострення російсько-українських відносин у серпні цього року змінила свою позицію.

З урахуванням зміни позиції щодо України найбільшої політичної групи в Європарламенті, аналітики групи глобальної розвідки Geostrategy очікують, що у Резолюції на тему «Тиск Росії на країни «Східного партнерства» силові дії Росії будуть піддані серйозній критиці. Зокрема, в положеннях Резолюції може бути засуджено дискримінаційні дії Росії по відношенню до країн «Східного Партнерства», яка не має права вказувати незалежним державам, до яких міжнародних організацій або міждержавних утворень їм приєднуватися, а до яких – ні. Побідні дії чітко суперечить принципам Гельсінського заключного акту.

 

Очевидно, що Європарламент також закличе керівництво Євросоюзу не розглядати дії Росії виключно у торговельній площині, а подивитись на це з геополітичної точки зору. Як наслідок – Брюссель має висловитися на підтримку курсу зовнішньої політики країн-учасниць «Східного Партнерства», спрямованого тісне інтеграційне співробітництво із Євросоюзом. При цьому буде вказано на те, що посилена співпраця країн «Східного Партнерства» з Євросоюзом не матиме жодних негативних економічних наслідків для Росії.

Таким чином, під час проведення вересневої сесії Європейського Парламенту російській стороні буде вказано на неприпустимість вчинення жодних дискримінаційних дій щодо пострадянських країн, які визначили європейську інтеграцію як ключовий пріоритет своєї зовнішньої політики. У цьому зв’язку аналітики Geostrategy вважають, що у разі, якщо Росія під час цьогорічного осінньо-зимового періоду спробує розв’язати з Україною чергову «газову війну», її дії навряд чи знайдуть підтримку та розуміння Брюсселю.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський: