США, Україна: Петро Мельник – в Каліфорнії

16 Sep, 2013 | |

 Колишній ректор університету Державної податкової служби Петро МЕЛЬНИК, оголошений в міжнародний розшук, перебуває у Каліфорнії, повідомили в Генпрокуратурі України. 9 серпня 2013 року стало відомо, що колишній ректор, якого через звинувачення в хабарництві тримали під домашнім арештом, утік, позбувшись електронного браслета.

Минулого тижня в пресі з'явилися повідомлення, що втікач переховується в США, однак українське МЗС не підтвердило тоді цю інформацію.

"До Генеральної прокуратури України 9 вересня 2013 року з Укрбюро Інтерполу надійшла інформація про встановлення місцезнаходження на території США (м. Сан-Маркос, Каліфорнія) Мельника П.В", - сказано у відповіді Генпрокуратури на запит депутата парламенту Геннадія Москаля.

У відомстві кажуть, що попросили владу США посприяти з провадженням кримінальної справи щодо пана Мельника.

Між США та Україною немає договору про екстрадицію. У Генпрокуратурі не уточнюють, чи американські органи затримала пана Мельника.

27 серпня міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко сказав, що правоохоронці з'ясували, де перебуває пан Мельник, і готуються затримати його. Він, однак, не назвав країну перебування втікача.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.