Киргизстан, США: почато процес виведення Центру транзитних перевезень "Манас" з Киргизстану

21 Oct, 2013 | |

 Міністерство оборони США офіційно почало процес переведення Центру транзитних перевезень ( ЦТП) "Манас" з Киргизстану на нове місце дислокації в Румунії.

За повідомленням Пентагону, почався процес повернення уряду Киргизстану з оренди території та об'єктів ЦТП "Манас". Спільно з Киргизстанською владою , міноборони США зможе одночасно переводити базу до Румунії та продовжувати підтримку операцій в Афганістані.

"США високо цінують надану Киргизстаном підтримку американських збройних сил і військ міжнародної коаліції в боротьбі із загрозою тероризму, досягненню стабільності в Афганістані та регіоні", - зазначає військове відомство США .
У міноборони США підкреслили, що поважають рішення Киргизстану не продовжувати контракт про розміщення ЦТП "Манас" по закінченню 12 років існування об'єкта.

"США мають намір і далі підтримувати Киргизстан в демократичному та економічному розвитку, тому ми з нетерпінням очікуємо подальшого розвитку двосторонніх відносин у майбутньому ", - йдеться в повідомленні Пентагону.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У