США, Росія: Барак Обама не поїде на ігри в Сочі

19 Dec, 2013 | |

Президент США Барак ОБАМА призначив до складу офіційної делегації США на Зимову олімпіаду двох колишніх спортсменок-лесбійок.

Водночас на Ігри в Сочі не поїдуть ані сам президент, ані його дружина, ані заступники, ані міністри США.

Цей крок трактують як відповідь на нове російське законодавство, що забороняє "пропаганду нетрадиційних сексуальних стосунків".

У Білому домі послались на те, що під час Ігор у Сочі пан Обама буде дуже зайнятий і не зможе змінити свій розклад.

Раніше від участі в Олімпіаді вже відмовились президент Франції Франсуа Олланд, президент Німеччини Йоахім Гаук і віце-президент Єврокомісії Вівіан Редінг.

 

"Різноманіття американського суспільства"

До складу офіційної делегації США увійшли легендарна тенісистка Біллі Джин Кінг і хокеїстка Кетлін Кехоу, які не приховують своєї сексуальної орієнтації.

Біллі Джин Кінг уже заявила, що "дуже пишається" своїм призначенням. Вона виступала у 60-80-роках, є рекордсменкою за кількістю перемог на Вімблдонському турнірі і активно бореться за рівноправність жінок і чоловіків у спорті.

Представник адміністрації Шин Інує сказав, що делегація відбиває різноманіття американського суспільства і що делегати продемонструють світові найкращі сторони цього різноманіття.

В організації Human Rights Campaign привітали рішення США.

"Сподіваємося, це стане для російського народу і решти світу сигналом, що Сполучені Штати високо цінують громадянські права і права ЛГБТ", - сказав Майкл Коул-Шварц із цієї організації.

Раніше гей-активісти закликали світових лідерів бойкотувати Олімпіаду в Сочі - попри запевнення російського президента, що спортсменів-геїв дискримінувати не будуть.

Але у зв'язку з новим законодавством, активісти запитують: що буде з атлетами, які носитимуть значки, бейджі чи прапорці з гей-символікою?

Очолить делегацію США колишній міністр з питань національної безпеки Джанет Наполітано, посол США в Росії Майкл Макфол, і радник президента Обами Роб Наборс.

Водночас оглядачі відзначають, що на Зимові ігри 2010 року в Ванкувері приїхав віце-президент Джо Байден, а 2012 року у Лондоні США представляла перша леді Мішель Обама.

Тим часом МОК уже схвалив текст листа, який направить всім олімпійцям. У ньому спортсменам нагадають про те, що вони не можуть брати участі у протестах чи політичній діяльності під час Ігор, бо це заборонено Олімпійською хартією.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський: