Російське рішення відкриває для Молдови перспективи вступу до Європейського Союзу

12 Jun, 2011 | |
Росія заявила, що готова розібрати залежі запасів зброї часів Холодної війни, які залишаються у Молдові, тим самим збільшуючи перспективи завершення Придністровського конфлікту та покращуючи шанси Молдови на її приєднання у майбутньому до лав Європейського Союзу.
Під час переговорів з Міністром закордонних справ Молдови Лурі Ленка у Москві у вівторок 29 березня Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зробив пропозицію щодо трьох складів з військовими боєприпасами, які знаходяться на території Молдовського регіону Придністров’я.
«Ми бачимо абсолютно однакову мету: спеціальний статус для регіону Дністра у межах територіальної цілісності Республіки Молдова, держави з конституційним нейтралітетом, яку ми розглядаємо як значний внесок у створення нової архітектури безпеки на Європейському континенті», - сказав російський Міністр, повідомляє агентство новин ІТАР-ТАСС.
«Звичайно, сторони самі мають визначитись із цим питанням, перш за все, на підставі рівноправ’я та взаємної поваги, як це має бути у сторін, які ведуть переговори», - додав він, підштовхуючи лідерів повстанців у Придністров’ї до переговорів щодо пошуку компромісу із Кишиневом.
Заява Лаврова стала продовженням зустрічі з дипломатами Європейського Союзу у російській столиці два тижні тому, під час якої він сказав, що Росія бажає розпочати формальні переговори по врегулюванню Придністровського конфлікту у червні (цього року) у форматі 5+2.
Група 5+2 – до якої входять представники повстанців із Придністров’я, Молдови, Росії, України, ОБСЄ, про-демократичного органу зі штаб-квартирою у Відні, ЕС та США – покликана виробити деталі для червневих переговорів на зустрічі у Відні у понеділок.
«Це справжній прорив», - сказав веб-порталу euobserver.com високо посадовий дипломат Європейського Союзу.
Придністров‘є від’єдналося від Молдови під час нетривалої війні у 1990-х роках. Невизнана Придністровська Молдовська Республіка зазнала невдачі у попередніх переговорах щодо того, скільки влади і який автономний статус вона може мати у новій федеративній структури Молдови.
Проте ще більш гострим питанням було визначитись з тим, що робити з російськими військовими боєприпасами та 1200 російських солдат, які забезпечують їх охорону.

Європейський Союз, зі свого боку, торпедував попередні домовленості, які дозволяли росіянам залишатися у регіоні у невизначеному статусі. Євросоюз, враховуючи негативний досвід Кіпру, також дав чітко зрозуміти Молдові, що вона не зможе приєднатися до ЄС до того, поки залишається розділеною. Греки-кіпріоти відмовились від зусиль ООН щодо її примирення з невизнаною Турецькою Республікою Північного Кіпру після того, як розділений остів приєднався до лав Європейського Союзу.

12.06.2011

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".