Російське рішення відкриває для Молдови перспективи вступу до Європейського Союзу

12 Jun, 2011 | |
Росія заявила, що готова розібрати залежі запасів зброї часів Холодної війни, які залишаються у Молдові, тим самим збільшуючи перспективи завершення Придністровського конфлікту та покращуючи шанси Молдови на її приєднання у майбутньому до лав Європейського Союзу.
Під час переговорів з Міністром закордонних справ Молдови Лурі Ленка у Москві у вівторок 29 березня Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зробив пропозицію щодо трьох складів з військовими боєприпасами, які знаходяться на території Молдовського регіону Придністров’я.
«Ми бачимо абсолютно однакову мету: спеціальний статус для регіону Дністра у межах територіальної цілісності Республіки Молдова, держави з конституційним нейтралітетом, яку ми розглядаємо як значний внесок у створення нової архітектури безпеки на Європейському континенті», - сказав російський Міністр, повідомляє агентство новин ІТАР-ТАСС.
«Звичайно, сторони самі мають визначитись із цим питанням, перш за все, на підставі рівноправ’я та взаємної поваги, як це має бути у сторін, які ведуть переговори», - додав він, підштовхуючи лідерів повстанців у Придністров’ї до переговорів щодо пошуку компромісу із Кишиневом.
Заява Лаврова стала продовженням зустрічі з дипломатами Європейського Союзу у російській столиці два тижні тому, під час якої він сказав, що Росія бажає розпочати формальні переговори по врегулюванню Придністровського конфлікту у червні (цього року) у форматі 5+2.
Група 5+2 – до якої входять представники повстанців із Придністров’я, Молдови, Росії, України, ОБСЄ, про-демократичного органу зі штаб-квартирою у Відні, ЕС та США – покликана виробити деталі для червневих переговорів на зустрічі у Відні у понеділок.
«Це справжній прорив», - сказав веб-порталу euobserver.com високо посадовий дипломат Європейського Союзу.
Придністров‘є від’єдналося від Молдови під час нетривалої війні у 1990-х роках. Невизнана Придністровська Молдовська Республіка зазнала невдачі у попередніх переговорах щодо того, скільки влади і який автономний статус вона може мати у новій федеративній структури Молдови.
Проте ще більш гострим питанням було визначитись з тим, що робити з російськими військовими боєприпасами та 1200 російських солдат, які забезпечують їх охорону.

Європейський Союз, зі свого боку, торпедував попередні домовленості, які дозволяли росіянам залишатися у регіоні у невизначеному статусі. Євросоюз, враховуючи негативний досвід Кіпру, також дав чітко зрозуміти Молдові, що вона не зможе приєднатися до ЄС до того, поки залишається розділеною. Греки-кіпріоти відмовились від зусиль ООН щодо її примирення з невизнаною Турецькою Республікою Північного Кіпру після того, як розділений остів приєднався до лав Європейського Союзу.

12.06.2011

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.