«Велика Сімка»: перша зустріч без Росії

04 Jun, 2014 | |

У Брюсселі лідери "Великої сімки" вперше збираються на саміт після того, як Росію виключили з вісімки найрозвинутіших країн світу через анексію Криму.
Під час дводенної зустріч, яку до анексії планували провести в російському Сочі, лідери країн G7 обговорять міжнародну політику, а також питанням економіки, торгівлі та енергетичної безпеки.

Втім, центральною темою заходу має стати Україна та стосунки з Росією.
"На саміті G7 в Брюсселі лідери країн обговорять питання зовнішньої політики, особливо ситуацію в Україні і відносини з Росією, а також питання економіки, торгівлі, енергетики та кліматичних змін", - йдеться у повідомленні, поширеному прес-службою ЄС у вівторок.

Голова Європейської ради Герман Ван Ромпей назвав саміт можливістю "оцінити останні події в Україні і навколо України і продовжити роботу, щоб протистояти цьому та іншим викликам нашого часу".

"Україна буде в центрі порядку денного", - наголосив Ван Ромпей, якого цитує прес-служба ЄС.

Росію виключили з G8 по тому, як вона у березні анексувала Крим, а також у відповідь на дестабілізацію східних областей України проросійськими сепаратистами.

Росія відкидає свою причетність до конфлікту на сході України, однак представники G7 кажуть, що Москва повинна змінити своє поводження, аби у майбутньому її знову прийняли до групи найрозвинутіших економік світу.
В ході саміту у Брюсселі, як очікують, також обговорюватиметься майбутнє ЄС, а також те, хто очолить Єврокомісію.

Британія виступає проти кандидатури колишнього прем'єра Люксембургу Жана-Клода Юнкера, якого підтримує Німеччина.

Девід Кемерон, за даними журналу Spiegel, заявив, що призначення пана Юнкера може дестабілізувати ситуацію в його уряді, що в свою чергу може привести до референдуму про членство Британії в ЄС.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?