Єврокомісія: шляхи до співпраці для України відкрито
Голова Європейської Ради Герман ван Ромпей у своїй промові у Європарламенті заявив, що підписання Угод про асоціацію між ЄС та Грузією, Молдовою та Україною "відкрило амбітний шлях співпраці".
Він також нагадав, що після підписання угоди з Україною 27 червня, лідери країн ЄС обговорили із українським президентом Петром Порошенком ситуацію в Україні і висловили готовність вдатися до подальших "обмежувальних заходів" у випадку, якщо не побачать ознак її нормалізації.
Герман ван Ромпей також заявив, що нові депутати розпочинають свою роботу у час, коли на рівні Євросоюзу та національному рівні більшість із європейських цінностей не можна сприймати як належні і гарантовані назавжди.
"Політика та процвітання, як ми їх знали, робочі місця, кордони, геополітична стабільність, сама європейська ідея: все це наразилося на тиск", - заявив Герман ван Ромпей, промовляючи перед новообраними депутатами Європарламенту.
Він також заявив, що впродовж останніх років Європа пережила одну із найгірших економічних криз, коли сама ідея спільної європейської солідарності була поставлена під сумнів. Але і тепер коли європейська економіка виходить із кризи, кількість викликів, за словами голови Європейської Ради, не зменшується.
Він також заявив, що головною темою наступного саміту ЄС, що має відбутися у жовтні, стане питання енергетичної безпеки.
Чи відходить Україна «на другий план»?
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду
Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Імпічмент чи енергетична незалежність України
Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.