Москва: проведуть рейди в пошуках "санкційних" продуктів

13 Aug, 2014 | |

 Влада Москви проведе рейди по великих мережевих магазинах у пошуках незаконної торгівлі продуктами, які потрапили під заборону.

Як повідомили в департаменті торгівлі та послуг міста Москви, рейди, імовірно, почнуться з вересня. Чи будуть подібні заходи повторюватися і з якою періодичністю, влада столиці поки не вирішила.

В департаменті заявляють, що алгоритм перевірок визначать до кінця тижня.

На даний момент мережеві продуктові магазини Москви готують для мерії списки, де вказано, скільки заборонених товарів залишилося у них на складі і до якого терміну їх планують продати.

Також поки невідомо, які заходи будуть вживатися щодо тих рітейлерів, які не встигли розпродати заборонений товар у зазначений термін.

У мережі супермаркетів "Азбука Вкуса" bbcrussian.com сказали, що поки не можуть оцінити кількість заборонених продуктів. За словами прес-секретаря мережі Андрія Голубкова, якісь вже ввезені партії проходять зараз митний контроль. Він також наголосив, що заборона є тільки на ввезення, але немає заборони на продаж вже ввезеної продукції.

7 серпня російський уряд затвердив заборону на поставки яловичини, свинини, плодоовочевої продукції, м'яса птиці, риби, сирів, молока і молочних продуктів з країн ЄС, США, Канади, Австралії, Норвегії та Японії.

Голова представництва Єврокомісії в Москві, литовець Вігаудас Ушацкас сказав російським журналістам, що збитки ЄС від введеної Росією заборони на ввезення м'яса, риби, молочних продуктів та іншого продовольства можуть скласти до 12 млрд євро.
Плодожерка і санітарні вимоги

Прем'єр-міністр Фінляндії Александер Стубб сказав, що наслідки російської заборони на імпорт поки оцінити дуже складно, але може йтися про втрати в сотні мільйонів євро "або навіть у мільярди в довгостроковій перспективі".

Раніше під заборону потрапили яблука, імпортовані з Польщі, фрукти і овочі з Молдови. Основна причина заборони на ввезення багатьох видів фруктів з Молдови - виявлення в ряді партій гусениці - "східної плодожерки". Росія раніше попереджала Молдову про можливий перехід з режиму вільної торгівлі на режим найбільшого сприяння після ратифікації Кишиневом угоди про асоціацію з Євросоюзом.

"Збитки ЄС від введеної в четвер Росією заборони на ввезення м'яса, риби, молочних продуктів та іншого продовольства можуть скласти до 12 млрд євро"

З 5 липня Россільгоспнагляд обмежив імпорт м'яса з Молдови нібито через порушення молдовською стороною ветеринарно-санітарних вимог і норм.

З 28 липня Росія заборонила імпорт всього українського молока та молочної продукції. Повній відмові від імпорту української "молочки" передувала заборона на ввезення продукції декількох окремих підприємств, що діяла з 4 липня.

Причиною повної заборони, згідно з повідомленням Россільгоспнагляду, стали "неодноразові випадки виявлення в молоці та молочній продукції, що надходить до Росії з України, залишків заборонених і шкідливих речовин, в тому числі антибіотиків, солей важких металів, мікроорганізмів, у тому числі й патогенних".

У червні цього року Росія заборонила ввезення української картоплі. А Росспоживнагляд також ініціював заборону на імпорт українських соків, пива та консервів через "невідповідність якості російським вимогам".

Заборону на ввезення українських овочевих і рибних консервів ввели 29 липня.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.