Москва: проведуть рейди в пошуках "санкційних" продуктів

13 Aug, 2014 | |

 Влада Москви проведе рейди по великих мережевих магазинах у пошуках незаконної торгівлі продуктами, які потрапили під заборону.

Як повідомили в департаменті торгівлі та послуг міста Москви, рейди, імовірно, почнуться з вересня. Чи будуть подібні заходи повторюватися і з якою періодичністю, влада столиці поки не вирішила.

В департаменті заявляють, що алгоритм перевірок визначать до кінця тижня.

На даний момент мережеві продуктові магазини Москви готують для мерії списки, де вказано, скільки заборонених товарів залишилося у них на складі і до якого терміну їх планують продати.

Також поки невідомо, які заходи будуть вживатися щодо тих рітейлерів, які не встигли розпродати заборонений товар у зазначений термін.

У мережі супермаркетів "Азбука Вкуса" bbcrussian.com сказали, що поки не можуть оцінити кількість заборонених продуктів. За словами прес-секретаря мережі Андрія Голубкова, якісь вже ввезені партії проходять зараз митний контроль. Він також наголосив, що заборона є тільки на ввезення, але немає заборони на продаж вже ввезеної продукції.

7 серпня російський уряд затвердив заборону на поставки яловичини, свинини, плодоовочевої продукції, м'яса птиці, риби, сирів, молока і молочних продуктів з країн ЄС, США, Канади, Австралії, Норвегії та Японії.

Голова представництва Єврокомісії в Москві, литовець Вігаудас Ушацкас сказав російським журналістам, що збитки ЄС від введеної Росією заборони на ввезення м'яса, риби, молочних продуктів та іншого продовольства можуть скласти до 12 млрд євро.
Плодожерка і санітарні вимоги

Прем'єр-міністр Фінляндії Александер Стубб сказав, що наслідки російської заборони на імпорт поки оцінити дуже складно, але може йтися про втрати в сотні мільйонів євро "або навіть у мільярди в довгостроковій перспективі".

Раніше під заборону потрапили яблука, імпортовані з Польщі, фрукти і овочі з Молдови. Основна причина заборони на ввезення багатьох видів фруктів з Молдови - виявлення в ряді партій гусениці - "східної плодожерки". Росія раніше попереджала Молдову про можливий перехід з режиму вільної торгівлі на режим найбільшого сприяння після ратифікації Кишиневом угоди про асоціацію з Євросоюзом.

"Збитки ЄС від введеної в четвер Росією заборони на ввезення м'яса, риби, молочних продуктів та іншого продовольства можуть скласти до 12 млрд євро"

З 5 липня Россільгоспнагляд обмежив імпорт м'яса з Молдови нібито через порушення молдовською стороною ветеринарно-санітарних вимог і норм.

З 28 липня Росія заборонила імпорт всього українського молока та молочної продукції. Повній відмові від імпорту української "молочки" передувала заборона на ввезення продукції декількох окремих підприємств, що діяла з 4 липня.

Причиною повної заборони, згідно з повідомленням Россільгоспнагляду, стали "неодноразові випадки виявлення в молоці та молочній продукції, що надходить до Росії з України, залишків заборонених і шкідливих речовин, в тому числі антибіотиків, солей важких металів, мікроорганізмів, у тому числі й патогенних".

У червні цього року Росія заборонила ввезення української картоплі. А Росспоживнагляд також ініціював заборону на імпорт українських соків, пива та консервів через "невідповідність якості російським вимогам".

Заборону на ввезення українських овочевих і рибних консервів ввели 29 липня.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.