Арктика: влада Росії планує експансію

31 Oct, 2014 | |

Влада Росія планує розширити кордони своєї економічної зони на арктичному шельфі та має намір подати відповідну заявку до ООН навесні 2015 року, заявив міністр природних ресурсів та екології Росії Сергій Донський.

У випадку, якщо цю частину арктичного дна визнають геологічним продовженням російської суші, Росія отримає пріоритетні права на економічну діяльність у цій зоні, включно з видобутком корисних копалин.

При цьому екологи стверджують: російській частині Арктики уже завдали серйозної шкоди за радянських часів, а розробка нових природних родовищ дуже ризикована.

 

Друга спроба

Росія претендує на багату вуглеводнями ділянку шельфу у Північному океані, включно з підводними хребтами Ломоносова і Менделеєва, - загалом на понад 1,2 млн квадратних кілометрів. За словами російських чиновників, об'єм тамтешній покладів може досягати 5 млрд тонн умовного палива.
За словами Сергія Донського, приєднання нових територій "розширить плацдарм забезпечення геополітичних інтересів в Арктиці".

Північний полюс і прилеглий до нього регіон Північного Льодовитого океану не належить жодній країні, проте Канада, Данія, Норвегія, Росія і США володіють правами на 370-кілометровою виключну економічну зону біля своїх берегів.

Росія уже зверталася із проханням розширити свою зону в Арктиці у 2001 році, проте ООН не задовольнила її через недостатню кількість доказів - зокрема, у Росії не змогли довести своє право на хребет Ломоносова, на який також претендує Канада.

Нові ризики

Тим часом у Всесвітньому фонді дикої природи (WWF) Росії кажуть, що розробка підводних родовищ вуглеводнів у Арктиці несе високі екологічні ризики і надзвичайно складна з технічної точки зору.

Платформи з видобутку копалин під кригою у надзвичайних ситуаціях не піддаються управлінню.

Будівництво льодостійких платформ можливе тільки на глибинах 200-300 метрів, але не на глибинах більше кілометра.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.