Міжнародні ЗМІ: вікно можливостей для Путіна закривається

09 Dec, 2014 | |

У вівторок міжнародні видання пишуть про геополітичні шахові партії та вікно можливості для Путіна.

 

Міжнародні шахові партії

Міжнародна політика відчайдушно потребує нових ідей і рішучих кроків на "геополітичній шаховій дошці". Оглядач Гідеон Рахман пропонує чотири комбінації у статті для Financial Times.

Перша – це мрія пана Путіна, яка полягає у відновленні сфери впливу Росії на більшості територій колишнього СРСР. Проте незрозуміло, "пан Путін - геній чи дурень, якому скоро поставлять шах і мат". Автор вважає таку комбінацію поганим ходом, шанси - три з десяти.

Друга – це "традиційна британська стратегія", що базується на принципі "розділяй та владарюй" в Європі.

"Та, здається, британці втратили талант гри в шахи, - зазначає пан Рахман. – Через неспроможність досягти мети шляхом дипломатії чи хитрощів, британці обдумують вихід з ЄС".

А це те саме, що й перевернути шахову дошку і вийти з гри. Шанси такого сценарію автор оцінює як нуль з десяти.

Третя комбінація – примирення США та Ірану. Проте такий гамбіт, на думку автора, викликав би непередбачувану реакцію Ізраїлю та Саудівської Аравії. Тому шанси такого сценарію - два з десяти.

Остання, четверта комбінація – потепління відносин між Китаєм та Південною Кореєю. Такий хід має економічний сенс, вважає пан Рахман. Але і тут є проблема. Південна Корея залежить від США у питаннях безпеки і навряд чи пожертвує нею заради примарних переваг союзництва з Китаєм. Шанси – три з десяти.

У епоху демократії будь-яка з цих комбінацій малоймовірна, додає автор, адже соціальні мережі, фінансові ринки, громадські рухи та терористичні дії - усі здатні поламати розрахунки.

Автор підсумовує: "Дивлячись на гральну дошку, майбутній гросмейстер, з’ясує, що фігурки почали рухатися за власним бажанням".

 

Вікно закривається

Російський президент Володимир Путін здається обрав невдалий час, щоб спробувати відтворити Російську імперію. Проте економічні проблеми Росії не зменшили його апетитів, пише Washington Times.

Навпаки, пише газета, він збільшує тиск на своїх сусідів: проросійські сепаратисти в Україні начебто готують новий наступ, російські винищувачі і підводні човни заходять у повітряний простір і національні води інших країн, а країни Балтії, які є членами альянсу, теж стають ціллю Росії.

"В усіх цих випадках посил Путіна зрозумілий – ваш суверенітет частково належить Москві і не варто сподіватися на захист НАТО", - пише видання.
Проте час не на боці Росії.

"Тому Путін ймовірно вважає, що варто брати все, що можливо, поки це можливо, - підсумовує газета. – Вікно можливості використовувати енергію як інструмент геополітичного протистояння закривається".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.