Міжнародні ЗМІ: вікно можливостей для Путіна закривається

09 Dec, 2014 | |

У вівторок міжнародні видання пишуть про геополітичні шахові партії та вікно можливості для Путіна.

 

Міжнародні шахові партії

Міжнародна політика відчайдушно потребує нових ідей і рішучих кроків на "геополітичній шаховій дошці". Оглядач Гідеон Рахман пропонує чотири комбінації у статті для Financial Times.

Перша – це мрія пана Путіна, яка полягає у відновленні сфери впливу Росії на більшості територій колишнього СРСР. Проте незрозуміло, "пан Путін - геній чи дурень, якому скоро поставлять шах і мат". Автор вважає таку комбінацію поганим ходом, шанси - три з десяти.

Друга – це "традиційна британська стратегія", що базується на принципі "розділяй та владарюй" в Європі.

"Та, здається, британці втратили талант гри в шахи, - зазначає пан Рахман. – Через неспроможність досягти мети шляхом дипломатії чи хитрощів, британці обдумують вихід з ЄС".

А це те саме, що й перевернути шахову дошку і вийти з гри. Шанси такого сценарію автор оцінює як нуль з десяти.

Третя комбінація – примирення США та Ірану. Проте такий гамбіт, на думку автора, викликав би непередбачувану реакцію Ізраїлю та Саудівської Аравії. Тому шанси такого сценарію - два з десяти.

Остання, четверта комбінація – потепління відносин між Китаєм та Південною Кореєю. Такий хід має економічний сенс, вважає пан Рахман. Але і тут є проблема. Південна Корея залежить від США у питаннях безпеки і навряд чи пожертвує нею заради примарних переваг союзництва з Китаєм. Шанси – три з десяти.

У епоху демократії будь-яка з цих комбінацій малоймовірна, додає автор, адже соціальні мережі, фінансові ринки, громадські рухи та терористичні дії - усі здатні поламати розрахунки.

Автор підсумовує: "Дивлячись на гральну дошку, майбутній гросмейстер, з’ясує, що фігурки почали рухатися за власним бажанням".

 

Вікно закривається

Російський президент Володимир Путін здається обрав невдалий час, щоб спробувати відтворити Російську імперію. Проте економічні проблеми Росії не зменшили його апетитів, пише Washington Times.

Навпаки, пише газета, він збільшує тиск на своїх сусідів: проросійські сепаратисти в Україні начебто готують новий наступ, російські винищувачі і підводні човни заходять у повітряний простір і національні води інших країн, а країни Балтії, які є членами альянсу, теж стають ціллю Росії.

"В усіх цих випадках посил Путіна зрозумілий – ваш суверенітет частково належить Москві і не варто сподіватися на захист НАТО", - пише видання.
Проте час не на боці Росії.

"Тому Путін ймовірно вважає, що варто брати все, що можливо, поки це можливо, - підсумовує газета. – Вікно можливості використовувати енергію як інструмент геополітичного протистояння закривається".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.