МВФ: для України треба програму в обсязі до 40 млрд. дол. США

13 Feb, 2015 | |

Міжнародний валютний фонд попередньо погодив виділення Україні 17,5 млрд доларів фінансової допомоги - про це повідомила керівниця МВФ Крістін Лагард.

За її словами, місія фонду, яка працює у Києві, досягла угоди із українською владою. Документ розрахований на чотири роки і загалом передбачає виділення 40 мільярдів доларів.

Як пояснив український прем'єр Арсеній Яценюк, цю допомогу Україні можуть надати як міжнародні кредитори, так і приватні інвестори.
Водночас міністр фінансів Наталія Яресько розповіла, що перш ніж отримати допомогу, Україна має здійснити низку реформ.

 

"Амбітна, але реалістична"

Аби угода набрала чинності, її тепер повинна затвердити Рада директорів МВФ. Пані Лагард сказала, що голосування може відбутися вже до кінця лютого.
Крістін Лагард також наголосила, що нова українська влада "продемонструвала неймовірну готовність до реформ, якої не показувало жодне попереднє керівництво країни".

Вона назвала програму "амбітною, але реалістичною".
За словами голови МВФ, внески до пакету допомоги робитимуть Європейський Союз та окремі країни-члени.

"Якщо ці реформи втілять у життя, це стане поворотним моментом для української економіки", - наголосила вона.

Найближчим часом українська влада розпочне діалог з кредиторами щодо погашення боргу, додала пані Лагард.

 

Країна потребує реформ

Коментуючи результати перемовин із МВФ, український прем'єр Арсеній Яценюк зазначив, що допомогу виділятимуть саме під реформи, викладені у меморандумі між Україною і Міжнародним валютним фондом.

"Це - ті реформи, яких потребує країна", - заявив він.

За словами міністра фінансів Наталії Яресько, деякі кроки Україна має здійснити ще перед тим, як їй виділять гроші, зокрема внести зміни до бюджету.

Вона розповіла, що ті зміни передбачатимуть збільшення соціальних видатків для захисту малозабезпечених при піднятті тарифів на газ та опалення.

Якщо ці реформи втілять у життя, це стане поворотним моментом для української економікиКрістін Лагард, голова МВФ

Підняття тарифів також є частиною домовленостей між МВФ та Україною. Воно має на меті досягнення бездефіцитності "Нафтогазу" до 2017 року.

Як заявив голова місії МВФ в Україні Ніколай Гєоргієв, одним із завдань програми є оздоровлення "Нафтогазу" і покладення краю вимивання тією компанією бюджетних грошей.

У галузі грошово-кредитної політики програма передбачає збереження гнучкого курсу гривні та підтримку реформи і стабілізації банківської системи.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: