4 листопада влада Румунії заарештувала двох осіб, підозрюваних у кібератаках із застосуванням програмного забезпечення-вимагача Sodinokibi/REvil. Вони підозрюються у 5 000 заражень, та загалом вимагали півмільйона євро як викуп. З лютого 2021 року правоохоронні органи заарештували трьох інших учасника Sodinokibi/REvil і двох підозрюваних, пов’язаних з GandCrab.
ЄС створить нову систему кіберзахисту
The EU will create a new cyber defense system
У жовтні 2021 року Євросоюз запропонував продовжувати розвивати систему управління кризовими ситуаціями у сфері кібербезпеки, у тому числі шляхом подальшого вивчення потенціалу Спільного кібер-підрозділу. Мета ініціативи полягає в об’єднанні потенціалу вже створених механізмів кіберзахисту в одну інтегровану систему, здатну захистити критичну інфраструктуру Євросоюзу та його держав-членів. Чи є місце для України?
Чи застосує ЄС кіберсанкції проти Кремля за атаки на Україну
Чи застосує ЄС кіберсанкції проти Кремля за атаки на Україну
28 травня 2020 року Статс-секретар міністерства закордонних справ Німеччини Мігель БЕРГЕР викликав Посла Росії в Німеччині Сергія НЕЧАЄВА для різкого висловлення протесту у зв’язку із хакерськими атаками на німецький законодавчий орган – Бундестаг. Німеччина збирається виступати за введення проти Росії кіберсанкцій – нового санаційного режиму Євросоюзу, ухваленого Радою Європейського Союзу в травні 2019 року. Що це означає для України і які відкриває перспективи для покарання тих, хто атакує українську критичну інфраструктуру?
Великобританія: росіяни продовжують кібератаки на Україну
За кібератакою віруса-вимагача NotPetya, яка поширилася по всій Європі, стоять російські військові, заявили британські міністри.
Уряд Великої Британії зробив незвичайний крок, публічно звинувативши Росію в кібернападі.
Міністр оборони Гейвін Вільямсон заявив, що Росія "шматує книгу правил", і Велика Британія зобов'язана відповісти.
Росія заперечує причетність до атаки і вказує, що російські компанії також від неї постраждали.
Кібаратаки на Європу: найпотужніша за історію
Багато організацій по всій Європі і Азії зазнали масштабної кібератаки, в якій використали невідому шкідливу програму.
За даними впливової групи експертів із кібербезпеки alwareHunterTeam, найбільше через атаку вірусу постраждали сервери на території Росії і Тайваню.
Сильний удар здійснили також на комп'ютерні системи Британії, Іспанії, Італії, Німеччини, Португалії, Туреччини, України, Казахстану, Індонезії, В'єтнаму, Японії та Філіппін.
"Новий вірус поширюється із пекельною швидкістю", - повідомляють дослідники MalwareHunterTeam.
Яким буде військовий бюджет США у 2012 році?
Відповідно до бюджетних пропозицій, внесених Адміністративно-бюджетним управлінням Президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами на розгляд Міністерства оборони США, у 2012 році на потреби цього міністерства заплановано виділити близько 671 млрд. дол. США. Це практично на 22 млрд. дол. США більше від бюджету американського оборонного відомства у поточному 2011 році.
11.07.2011