Новый дипломный скандал: в фокусе – Ягланд

New diploma scandal: Jagland is in focus
04 Sep, 2014

According the outcomes of the analyses conducted by the Geostrategy Group, some factual mistake occurred in the official biography of the Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland. Those mistakes particularly related to the diploma of Oslo University. It looks like Jagland does not have it. What are hiding behind this factual mistake?

Преса США: Кремль не віддасть Київ без бою admin 25 Feb, 2014

"Лише кілька тижнів тому смута в Україні здавалася одним з далеких конфліктів, де у Вашингтона мало що поставлено на карту і не так вже й багато впливу", - писала в суботу Los Angeles Times.

"Вірно, що, на перший погляд, Україна не є особливо важливою, - зауважує він в журналі Newsweek. - У сенсі економіки це важкий випадок. Річний ВВП на душу населення - менше 4 тис. доларів, і нульовий темп зростання за останні два роки. Найзнаменитіші з нині живих українців - це, мабуть, американські актриси Міла Куніс і Мілла Йовович, причому обидві виїхали дітьми".

Ніби ілюструючи свою тезу, пан Метьюс написав прізвище Йовович з помилкою, а редактори цього не помітили.

УкраїнаСШАРосіяРосійські інтересикриза

Розворот в бік Росії розпочався

Facing towards Russia began
09 Jan, 2014

The quick changes in Ukraine's energy consumption statistics illustrate the country's strategy of shifting its allegiances between the European Union and Russia. The statement of the Minister of energy of Ukraine solely confirmed that Ukraine is no more interested in energy diversification.

Заява міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда СТАВИЦЬКОГО 9 січня про те, що в новому році Україна має намір імпортувати природний газ лише з Російської Федерації і не здійснювати імпорт газу в реверсному режимі з Європи, оскільки ціна російського газу нижча, викликала великий інтерес в Центральній Європі, Брюсселі та Вашингтоні.

Китай избавит Украину от влияния России

China rids Ukraine of the Russian influence
11 Nov, 2013

На протяжении последних десяти лет страны Содружества Независимых Государств, да и Европейский Союз в целом, ощущают постепенное увеличение влияние китайской экономики. Особенно явной эта тенденция стала в кризисные для Европы времена. Вливания китайских денег в экономику Европейского Союза нельзя недооценивать.

Європарламент: тиск Росії неприйнятний admin 12 Sep, 2013

 Європарламент ухвалив резолюцію щодо тиску Росії на країни Східного партнерства й закликав керівництво ЄС захистити Україну, Молдову та Вірменію. До тексту остаточного документу порівняно з проектом резолюції внесли дві поправки. Вони стосуються того, що Росія вже заборонила ввезення вин з Молдови, а також того, що вона змушує сусідів вступати до Митного союзу, а не тільки співпрацювати.

Напередодні європарламентарі провели обговорення цього питання й одностайно підтримали країни Східного партнерства і засудили економічний тиск, який Росія чинить на Україну, Вірменію, Молдову та Грузію, намагаючись перешкодити поглибленню їхніх торгових зв'язків із ЄС.

ЄвропарламентУкраїнаРосійські інтереси

Новий господар Криму

The new boss of Crimea
11 Sep, 2013

Схоже, російська політична еліта вигадала новий спосіб взяти під контроль українську державність та знайшла нові інструменти для здійснення впливу на політичні та економічні процеси в Україні. Приклад з нещодавно обраним до Верховної Ради України колишнім російськими громадянином Вадимом НОВИНСЬКИМ – яскравий приклад.

Молдова: Росія дратується з приводу євроінтеграції Кишинева admin 10 Jul, 2013

 9 липня 2013 року на фоні встановлення шести постів міграційного контролю по річці Дністер з боку Молдови глава місії ЄС в Молдові Дірк ШУБЕЛЬ підтвердив в інтерв`ю провладному виданню «Timpul», що ці дії влади відбуваються під тиском ЄС. Встановлення постів є умовою ЄС на переговорах по лібералізації візового режиму з Молдовою.

 

Напередодні 5 липня 2013 року парламент Молдови проголосував в першому читанні законопроект про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, які передбачають штрафи з іноземних громадян. Фракція комуністів виступила проти вказаного законопроекту та оголосила про початок «оксамитової революції» з метою відставки недавно призначеного уряду та проведення нових парламентських виборів.

МолдоваРосійські інтересиЄвросоюз

Росія: тихоокеанський флот увійшов до Середземномор’я

16 May, 2013

 Військові кораблі російського Тихоокеанського військово-морського флоту увійшли у води Середземномор’я, вперше за більше ніж десятилітній період. Вони спочатку зупиняться на Кіпрі, після цього, не виключено, що вони можуть просуватися у бік сирійського порту Тартус.

З огляду на кризову ситуацію, яка має місце в Сирії та прикордонних регіонах, такі дії російської сторони викликають певну занепокоєність

На кордоні України з’явиться російська система протиракетної оборони Київ знову опиняється між безпековим вибором admin 16 May, 2013

Геополітична павутинаЗаява Міністра оброни Росії Сергія ШОЙГУ про те, що у 2014 році Росія розмістить на території Білорусі чотири вдосконалені протиракетні установки вказує на різке загострення політико-безпекової ситуації у Прибалтійському регіоні. Наміри ж Росії розмістити російську повітряну базу на території Білорусі у 2015 році ще більше загострили ситуацію в регіоні. Що ж означають для України такі російські та європейські ініціативи?

 

СШАРосійські інтересиПРОБілорусь

Енергетичні переговори між Москвою та Брюсселем: ЄС бореться за Україну

Результат передбачуваний чи є місце для несподіваних рішень?
03 Jan, 2013

У грудні 2012 року розпочалися переговори між ЄС та Газпромом щодо правового статусу російських трубопроводів у Європі. Брюссель намагається зменшити домінування Росії на своїх енергетичних ринках, просуваючи вперед плани з будівництва газопроводу для поставок в Європу природного газу з Азербайджану. Однак робота ведеться під значним тиском російської сторони. Москва будує стратегію так, щоб залишитися єдиним великим постачальником природного газу до Європи у найближчі десятиліття.