США, Великобританія, Азербайджан: інвесторами з США було придбано 47 відсотків єврооблігацій Азербайджану

12 Mar, 2014 | |

Інвесторами з США було придбано 47 відсотків суверенних єврооблігацій Азербайджану, дебютне розміщення яких відбулося 10 березня. Про це повідомили в міністерстві фінансів країни в середу.

"Попит на розміщення перевищив його обсяги в чотири рази і привернув увагу інвесторів з 160 країн світу. Британські інвестори придбали 25 відсотків облігацій, інвестори з Німеччини - 18 відсотків, а решта 10 відсотків були придбані покупцями з інших країн, в тому числі Сінгапуру та Ізраїлю", - повідомили в міністерстві.

Відомство оцінило розміщення як вдале.

"Прибутковість випуску склала 222 базисних пункту (б.п.) до US Treasuries казначейських облігаціях США. Для порівняння: прибутковість аналогічних облігацій Росії, яка має більш високий кредитний рейтинг і досвід у випуску цінних паперів, становить 241 б.п, а Туреччині - 274 б.п.", - повідомили в міністерстві.

У понеділок відбулося перше в історії Азербайджану розміщення євробондів. Обсяг розміщення склав 1,25 мільярда доларів, термін погашення - 10 років при прибутковості в п'ять відсотків.

Інвестиційні банки "Barclays" , "Deutsche Bank AG London" і "Citigroup Global Markets Limited" були обрані менеджерами уряду Азербайджану щодо здійснення першої емісії євробондів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.