Киргизстан: до 2014 року американські ВПС повинні залишити військову базу в Киргизстані

21 Feb, 2012 | |

Президент Киргизстану Алмазбек АТАМБАЄВ заявив про те, що до 2014 року військово-повітряні сили США, а також американський військовий персонал повинні залишити територію аеропорту «Манас».

Вочевидь, така заява вищого киргизького високо посадовця була зроблена не випадково.  Як писала Geostartegy, 24 лютого 2012 року він планує здійснити візит до Москви, під час якого будуть обговорені питання розвитку двосторонніх киргизько-російських відносин, а також перспективу участі Киргизстану у Митному Союзі.

З урахуванням цього група розглядає заяву про закінчення перебування ВПС США в Манасі як свого роду психологічний подарунок російському керівництву, яке знаходиться під тиском Західних держав у зв’язку і позицією Москви щодо останніх подій в Сирії.  

Однак, дана заява також не спричинить серйозних проблем для американських партнерів Киргизстану, оскільки, відповідно до плані Адміністрації США, більшість американських військовослужбовців мають залишити територію Афганістану до 2014 року. 

Група нагадує, що з грудня 2001 року американські військово-повітряні сили базуються у найбільшому в Середній Азії військовому аеродромі Манас, розташований на території Киргизстану. Головне завдання авіабази «Манас» - повітряне перевезення пасажирів та вантажів в Афганістан і з Афганістану на американських військово-транспортних літаках С-17, а також здійснення дозаправки на літаках КС-135. Авіабаза «Манас» є основним аеромобільним аеромобільним центром для антитерористичної операції «Непохитна свобода».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.