Сьогодні проглядаються чіткі ознаки того, що Сполучені Штати Америки повністю відмовляться від своїх планів із розміщення елементів системи протиракетної оборони в Центральній Європі. Аналітики групи глобальної розвідки Geostrategy розцінюють дії американської сторони як визнання того, що розробка перехоплювача – головна складова четвертої фази розгортання елементів системи ПРО в Європі – буде скасована.
США відмовляється від розміщення системи протиракетної оборони в Європі
USA rejected plans to deploy in Europe anti-ballistic missile defense system
Заява Міністра оброни Росії Сергія ШОЙГУ про те, що у 2014 році Росія розмістить на території Білорусі чотири вдосконалені протиракетні установки вказує на різке загострення політико-безпекової ситуації у Прибалтійському регіоні. Наміри ж Росії розмістити російську повітряну базу на території Білорусі у 2015 році ще більше загострили ситуацію в регіоні. Що ж означають для України такі російські та європейські ініціативи?
США ,  Російські інтереси ,  ПРО ,  Білорусь
Ошибка оси Варшава – Вашингтон в вопросах противоракетной обороны. Как ее не повторить Киеву?
В начале августа этого года Президент Польши Бронислав Комаровский сделал сенсационное заявление, касающиеся размещения на территории Польши элементов европейской системы противоракетной обороны (ПРО). Варшава назвала «политической ошибкой» свое решение от 2008 года о готовности разместить элементы системы ПРО, поскольку тогда не было учтено двух факторов.
Про окремі аспекти питань європейської безпеки
Іво ДААЛДЕР, Постійний представник США при НАТО, про окремі аспекти питань європейської безпеки
Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони
На сьогодні Росія стоїть на позиції неучасті у процесі розміщення на території Європи елементів системи протиракетної оборони. Навіть незважаючи на те, що Москва була запрошена до партнерського діалогу з цього питання. Тому з огляду на таку російську позицію переговорний процес сьогодні не просувається.
Росія, НАТО: Міністр закордонних справ Росії обговорить питання розміщення системи ПРО в Європі
Міністри закордонних справ країн-членів НАТО проведуть 19 квітня 2012 року в Брюсселі зустріч з Міністром закордонних справ Росії Сергієм ЛАВРОВИМ.
Під час зустрічі заплановано обговорення питань про плани щодо розміщення в Європі системи протиракетної оборони, а також поточна внутрішня ситуація в Ірані, Сирії та Афганістані, зокрема, плани щодо виведення військ Північноатлантичного Альянсу з Афганістану.
Крім того сторони обміняються думками щодо формату проведення наступного саміту НАТО у Чикаго, США, запрошення на яке отримав також Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ.
У Туреччині з’являться радарні установки для системи протиракетної оборони НАТО
Візит Державного секретаря США Х.Клінтон до Турецької Республіки з 15 по 16 липня 2011 року вказав на переведення у практичну площину питання про розміщення на території Туреччини радарних систем як елементів системи протиракетної оборони. Активізація діяльності американської Адміністрації щодо теми розміщення систем протиракетної оборони може також бути пов’язана в перебігом врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту. Зокрема, з можливим прийняттям ООН у вересні 2011 року рішення про визнання Палестинської автономії.