Захист прав людини в ЄС: що не так?

04 Nov, 2020

Наприкінці вересня Європейська Комісія опублікувала Доповідь про верховенство права. Як випливає з доповіді, багато держав-членів мають високі стандарти верховенства права, але в ЄС існують й виклики верховенству права. Доповідь також включає запровадження надзвичайних заходів, вжитих державами-членами для боротьби з кризою COVID-19.

Спецпредставник ЄС з прав людини їде в Україну

EU Special Representative on human rights visits Ukraine in 2020
01 Jul, 2020

У червні 2020 року Європейський Союз опублікував Щорічну доповідь про ситуацію із захистом прав людини та демократії у світі в 2019 році, в якій у кількох аспектах згадується Україна, у тому числі у контексті порушення прав людини на тимчасово непідконтрольних Україні окремих частинах Донбасу та в тимчасово окупованому Криму.

ООН здає «кримський іспит» на добре

25 Nov, 2017

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН 14 листопада 2017 року ухвалив оновлений проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна". Цей проект за кілька тижнів стане вже третім вагомим документом, який починаючи з моменту тимчасової окупації Росією території Криму, ухвалює Генеральна Асамблея ООН.

Доповідь ООН по Криму: ерозія прав людини триває

06 Oct, 2017

Доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) «Ситуація з дотриманням прав людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)» продемонструвала світові, що у глобальному контексті «питання Криму» продовжує залишатися під наглядом ключових міжнародних організацій, зокрема ООН.

Україна опинилася на межі виключення з міжнародних організацій

The chance of Ukraine to be excluded from international organizations
17 Jan, 2014

Ухвалення 16 січня 2014 року Верховною Радою України законодавчих актів, які суттєво обмежують права і свободи українських громадян, ускладнить діяльність України в низці міжнародних організацій, зокрема в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Раді Європи (РЄ) та Організації Об’єднаних Націй. Під удар також ставиться діяльність представництва України при Європейському Союзі в Брюсселі. Природна таких ускладнень очевидна: мета діяльності усіх трьох міжнародних організацій – захист прав людини.

США: оцінено дотримання прав людини в Україні

23 Apr, 2013

19 квітня 2013 року Державний департамент США оприлюднив щорічну Доповідь про дотримання прав людини (2012 Country Reports on Human Rights Practices). Україні присвячений окремий 49-сторінковий розділ.

 

Найсерйознішою проблемою з правами людини в Україні у 2012 році названо «політично мотивовані ув’язнення колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка».

Друга проблема – «невідповідність парламентських виборів 28 жовтня 2012 року міжнародним стандартам чесності і прозорості».