ЄС: погоджено пакет допомоги Україні

01 Feb, 2024 | |

Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що 27 європейських лідерів погодили пакет допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро.

«У нас є угода», — написав пан Мішель у Twitter.

Він зазначив, що угода "закріплює стабільне, довгострокове, передбачуване фінансування для України".

Були побоювання, що президент Угорщини Віктор Орбан заблокує пакет допомоги, як він уже зробив на європейському саміті в грудні минулого року.

Пан Орбан заявив, що хоче змусити переглянути політику ЄС щодо України, і поставив під сумнів ідею взяти на себе зобов’язання фінансувати Україну протягом наступних чотирьох років.

Урсула фон дер Ляйєн, президент Європейської комісії, сказала, що сьогоднішній день був «хорошим днем для Європи».

Tags: ЄС
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.