Іран, МАГАТЕ: Тегеран і МАГАТЕ підписали дорожню карту

14 Jul, 2015 | |

 Тегеран і МАГАТЕ підписали дорожню карту, в рамках якої мають бути врегульовані всі питання та розбіжності щодо іранської ядерної програми - як існуючі, так і потенційні.

«Шістка» міжнародних посередників (США, Росія, КНР, Великобританія, Франція, Німеччина) та Іран погодили спільний комплексний план дій з остаточного врегулювання ядерного питання. Документ налічує 17 сторінок, до нього підготовлені п'ять додатків, які регулюють процедуру зняття санкцій і співробітництво в галузі мирного атома.

Так, Іран зобов'язується не збагачувати уран понад 3,67 відсотка протягом 5 років і перетворити завод Фордо в технологічний центр. В обмін на це з Тегерана будуть зняті санкції, при цьому документ передбачає механізм їх зворотного введення в тому випадку, якщо Ісламська Республіка не виконає своїх зобов'язань.

Угода набуде чинності через 90 днів після схвалення в РБ ООН.

Поточний етап переговорів між Іраном і шістьма країнами-посередниками почався у Відні 17 червня 2015. Раніше в квітні Ісламська Республіка і «шістка» досягли попередньої угоди щодо іранської ядерної програми, за яким можливості Ірану зі збагачення урану будуть обмежені, а його запаси вивезені з країни. В обмін на це з Тегерана поступово знімуть санкції.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?