Євросоюз: треба приймати більше мігрантів

09 Sep, 2015 | |

Керівник Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у середу оголосив плани, що передбачають "швидку, рішучу і всебічну" відповідь європейської спільноти на міграційну кризу.

Євросоюз планує переселити ще 120 тисяч біженців, розподіливши їх за квотами серед держав-членів ЄС.

Юнкер розповів про створення спеціального фонду у 1,8 млрд євро на випадок майбутніх криз.

Єврокомісія розробляє й плани зі створення постійного механізму, що дозволив би ЄС швидше реагувати на схожі ситуації у майбутньому.
Свою щорічну промову пан Юнкер виголошував на тлі прибуття до Європи тисяч мігрантів - здебільшого із Сирії.

Виступаючи перед Європарламентом, голова Єврокомісії наголосив, що зараз "не час, щоб бути наляканими".

 

Не вистачає Європи, не вистачає єдності

На початку промови пан Юнкер наголосив, що ЄС нині перебуває не в найкращому стані.
"У цьому Союзі не вистачає Європи, і в цьому Союзі не вистачає єдності", - сказав він. Його слова зустріли оплесками.
Допомогти біженцям, що тікають від війни і переслідувань, - людський обов'язок, додав він.
Політик наголосив, що кількість біженців, що прибувають до Європи, складає лише незначний відсоток населення ЄС.

"У всьому світі Європа вважається місцем для притулку. Саме Європа стала місцем надії, стабільною гаванню у очах чоловіків та жінок на Близькому Сході і в Африці. Цим слід пишатися, а не боятися цього", - зазначив пан Юнкер.
Він визнав, що Європа надає притулок лише невеликому відсотку біженців, і висловив вдячність таким країнам як Ліван, Туреччина і Йорданія, які прийняли кілька мільйонів біженців із Сирії.

Цього року до ЄС вже прибули півмільйона біженців, і найбільша їх кількість зараз перебуває у Греції, Угорщині та Італії.
Нові плани передбачають переміщення 60% мігрантів, що зараз перебувають у цих країнах, до Німеччини, Франції та Іспанії.

Решту біженців розподілять за квотами між іншими державами ЄС.
Квоти визначатимуться за кількома критеріями: обсягом ВВП, кількістю населення країни, рівнем безробіття і кількістю уже прийнятих запитів на отримання притулку.

Голова Єврокомісії наголосив, що нова система квот має стати обов'язковою для виконання. Ті країни, що відмовляться приймати біженців, постануть перед фінансовими санкціями.

Німеччина, куди прагнуть дістатися більшість мігрантів, підтримує розподіл між країнами за квотами.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель раніше заявила, що її крана може впоратися з великим напливом біженців, але вважає, що навантаження слід розподілити між різними країнами.
Низка країн раніше висловлювали рішучий протест проти зобов'язальної системи, зокрема, Чехія, Словаччина, Польща та Румунія.

 

"Завтра це може статися в Україні"

"І якщо зараз люди тікають із Сирії та Лівії, то завтра це так само легко може бути Україна. Жодна релігія, віра, філософія не грає ролі, коли мова заходить про біженців", - зазначив Юнкер у промові.

Юнкер нагадав, що нині у світі розвивається понад 40 збройних конфліктів, і Європі слід проявляти більше єдності у своїй зовнішній політиці, аби "сприяти миру у світі". "Особливо це стосується України", - зазначив він.
За словами Юнкера, завдання Європи - допомогти України здійснити реформи і дійти до процвітання. "ЄС і його країни-члени мають усі докласти зусиль, якщо ми хочемо досягти успіху", - зазначив він.

Голова Єврокомісії також наголосив, що Євросоюз має зберігати єдність у питанні санкцій проти Росії, пояснивши, що це потужний інструмент у протистоянні агресії й порушенні міжнародного права.
Він зазначив, що санкції проти Росії мають зберігатися до повного виконання Мінських домовленостей щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.
Напередодні французький президент Франсуа Олланд заявив, що готовий виступити за скасування санкцій ЄС проти Росії, якщо ситуацію на сході України успішно врегулюють.

"Ситуація зрушила з місця. Останніми тижнями видно прогрес. Перемир'я майже стало дотримуватися", - заявив президент Олланд журналістам.
Про припинення обстрілів минулого тижня заявляли в Києві.

"Якщо процес успішно завершиться, то я особисто буду виступати за скасування санкцій", - додав президент Франції.
Він запропонував провести переговори щодо кризи на Донбасі у "нормандському форматі".
Переговори можуть пройти в Парижі перед Генеральною Асамблеєю ООН, яка відкриється 28 вересня.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.