Туреччина, ЄС: сторони обговорюють проблему мігрантів

16 Oct, 2015 | |

 Лідери країн Євросоюзу погодили з Туреччиною план дій, покликаний обмежити потік мігрантів до Європи.
Президент Європейської Ради Дональд Туск сказав на прес-конференції після саміту в Брюсселі, що має "обережний оптимізм" з приводу досягнутих домовленостей.
Від початку року до Європи морем дісталися вже близько 600 тисяч мігрантів. Більшість із них, за даними Міжнародної організації з міграції (IOM), їдуть через Туреччину.

В обмін на співпрацю щодо мігрантів Туреччина назвала низку вимог.
Зокрема, Анкара звернулася до ЄС за допомогою в обсязі 3 млрд євро - насамперед для облаштування центрів із прийому біженців, а також попросила полегшити візовий режим для турецьких громадян, які бажають відвідати країни Шенгенської зони.

Як повідомив голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, обсяг допомоги Анкарі обговорять із владою країни в найближчі дні, а процес полегшення візового режиму буде прискорений.

Водночас, за словами Юнкера, запровадження безвізового режиму для громадян Туреччини прямо залежатиме від успішності заходів зі стримування потоку мігрантів.
Учасники саміту пообіцяли також не затягувати з розглядом заявки Туреччини на вступ до Євросоюзу.
Цими вихідними Туреччину відвідає канцлер Німечиини Ангела Меркель. "Досі залишається багато роботи, - заявила пані Меркель у Брюсселі. - Але не можна сказали, що ми нічого не досягли".

 

Безпека кордонів

Більшість лідерів ЄС розуміють, що для приборкання міграційної кризи цілком природною має стати тісніша кооперація з Туреччиною.
Водночас, як повідомляють джерела в Брюсселі, низка країн висловлювали обережність щодо такого швидкого підписання домовленостей. Серед них - Греція, Кіпр і Франція.

Раніше в четвер пані Меркель заявила, що всі країни ЄС мають бути готові спрямувати сили безпеки на зовнішні кордони союзу.
За її словами, несправедливо покладати турботу про кордони лише на ті країни, які і так нині прийняли у себе більшість біженців.

"Очевидно, що лише кілька країн сьогодні приймають у себе більшість біженців, і ці ж країни мають, до всього, ще й охороняти зовнішні кордони. Не думаю, що це можна назвати справедливим розподілом зусиль", - сказала Ангела Меркель.

Нинішню ситуацію з мігрантами вона назвала "вкрай безладною".
Вважається, що в Туреччині зараз перебувають близько двох мільйонів мігрантів, переважно з охопленої війною сусідньої Сирії.

Анкара закликала лідерів ЄС до створення "безпечної зони" для мігрантів у самій північній Сирії - проте, як зазначив Дональд Туск, втручання Росії у конфлікт в цій країні значно ускладнив втілення такого задуму.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи