Франція, Іран: країни готуються до підписання важливих документів

28 Jan, 2016 | |

 Франція стала другою зупинкою президента Ірану Хассана Рухані під час офіційного європейського турне після зняття санкцій з його країни.
Три дні перед цим він провів в Італії, де уклав контрактів на близько 17 млрд євро.
Очікується, що і у Франції він може укласти серйозні торговельні угоди. Серед них може бути і контракт із французьким гігантом авіаіндустрії Airbus на постачання понад 100 нових літаків.
Іран потребуватиме сотні нових літаків, аби відновити комерційні авіаперевезення, що були обмежені через санкції, пов'язані з ядерною програмою країни.

У понеділок президент Рухані також заявляв, що під час його візиту до Франції можуть бути укладені угоди з виробниками автомобілів - Peugeot і Renault.

 

Вино і дипломатія

На середу запланована зустріч Хассана Рухані з президентом Франції Франсуа Олланом.

П'ятиденна подорож до Італії і Франції є першим закордонним візитом іранського президента за понад два десятиріччя. Цей візит присвячений відновленню старих і пошуку нових економічних зв'язків та торговельних угод.
У Римі Рухані зустрівся із президентом Маттео Ренці і Папою Франциском.
Зустріч із президентом Ренці відбулася в Капітолійських музеях, де оголені античні статуї прикрили фанерними панелями, а з меню прибрали вино - на знак поваги до суворих законів ісламської республіки.
Під час візиту іранського президента було підписано контрактів із італійськими виробниками на понад 17 млрд євро.
Як повідомляють, іранські дипломати також побажали, аби вино не подавали і під час зустрічі президента Ірану з президентом Франції, що змусило французьку сторону перенести зустріч президентів на післяобідній час.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.