Франція, Іран: країни готуються до підписання важливих документів

28 Jan, 2016 | |

 Франція стала другою зупинкою президента Ірану Хассана Рухані під час офіційного європейського турне після зняття санкцій з його країни.
Три дні перед цим він провів в Італії, де уклав контрактів на близько 17 млрд євро.
Очікується, що і у Франції він може укласти серйозні торговельні угоди. Серед них може бути і контракт із французьким гігантом авіаіндустрії Airbus на постачання понад 100 нових літаків.
Іран потребуватиме сотні нових літаків, аби відновити комерційні авіаперевезення, що були обмежені через санкції, пов'язані з ядерною програмою країни.

У понеділок президент Рухані також заявляв, що під час його візиту до Франції можуть бути укладені угоди з виробниками автомобілів - Peugeot і Renault.

 

Вино і дипломатія

На середу запланована зустріч Хассана Рухані з президентом Франції Франсуа Олланом.

П'ятиденна подорож до Італії і Франції є першим закордонним візитом іранського президента за понад два десятиріччя. Цей візит присвячений відновленню старих і пошуку нових економічних зв'язків та торговельних угод.
У Римі Рухані зустрівся із президентом Маттео Ренці і Папою Франциском.
Зустріч із президентом Ренці відбулася в Капітолійських музеях, де оголені античні статуї прикрили фанерними панелями, а з меню прибрали вино - на знак поваги до суворих законів ісламської республіки.
Під час візиту іранського президента було підписано контрактів із італійськими виробниками на понад 17 млрд євро.
Як повідомляють, іранські дипломати також побажали, аби вино не подавали і під час зустрічі президента Ірану з президентом Франції, що змусило французьку сторону перенести зустріч президентів на післяобідній час.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.