НАТО: 19 травня 2016 року буде підписано протокол про вступ Чорногорії до альянсу

17 May, 2016 | |

Міністри закордонних справ країн-союзників членів НАТО 19 травня 2016 року підпишуть протокол про вступ Чорногорії до альянсу. Після підписання протоколу Чорногорія отримає статус" запрошеного члена", що дозволить її представникам брати участь у зустрічах союзників в якості спостерігачів.

Церемонія відбудеться в рамках чергової міністерської зустрічі, яка пройде в Брюсселі в четвер і в п'ятницю.

Протокол про вступ вносить зміни в Вашингтонський договір - основний документ альянсу. Ці зміни підлягають ратифікації країнами-членами, а потім країна стає повноправним членом альянсу після отримання остаточного запрошення від генсека НАТО.

НАТО вступила в смугу великомасштабного розширення після розпаду Радянського Союзу та Організації Варшавського договору: з 1999 по 2009 рік в альянс вступили майже всі країни колишнього східного блоку, крім чотирьох республік колишньої Югославії (Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Македонії), а також три республіки Прибалтики.

Глави МЗС 28 країн-членів НАТО на зустрічі в грудні 2015 офіційно запросили Чорногорію розпочати переговори про вступ. У березні цього року прем'єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович заявив, що його країна може стати повноправним членом НАТО до середини 2017 року. 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.