Росія, Японія: Курили ми знову не продаємо
Росія не пов'язує питання торгово-економічного партнерства з Японією і територіальні розбіжності з нею, заявив президент РФ Володимир Путін на брифінгу за підсумками саміту АСЕАН в Сочі.
«Ми нічого не продаємо. Ми готові купити багато, але ми нічого не продаємо. Ми не пов'язуємо одне з іншим », - прокоментував він тезу, що Росія має намір подорожче продати Японії Курильські острови.
Путін підтвердив готовність вести діалог з Японією заради укладення мирного договору, в тому числі і з питань території. «Одне з іншим ми не пов'язуємо і мають намір розвивати відносини з Японією, яку вважаємо своїм партнером в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і в світі в цілому, - підкреслив російський президент.
Він зізнався, що «є певні обмеження щодо наших контактів», але вони ніяк не пов'язані з нашою політикою. «Ми відкриті для діалогу», - додав Путін.
Москва вважає, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни. На думку Японії, ці території входять до її складу, як свідчить двосторонній Трактат про торгівлю і кордони від 7 лютого 1855 року.
В ході проведеного на початку травня візиту прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе тема Курильських островів офіційно не обговорювалася.
В грудні Путін планує неофіційний візит до Японії, де він проведе переговори з прем'єр-міністром Сіндзо Абе про майбутнє Курильських островів. Як пише сьогодні The Japan Times, зустріч може відбутися вдома у Абе в префектурі Ямагуті. В Японії сподіваються, що це "дозволить лідерам говорити в спокійній обстановці і домогтися прогресу у цій делікатній питання".
Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.