Фінляндія: військові навчання налякали місцевих мешканців

01 Jun, 2016 | |

 Нічні навчання збройних сил Фінляндії на острові Камсхольмен перелякали місцевих мешканців. Вони сприйняли висадку навчального десанту як реальне вторгнення, повідомляють фінські медіа.

Як розповів газеті Ilta-Sanomat острів'янин Б'ярне Вінберг, пізно ввечері до причалу неподалік його дачного будинку підплив великий катер, з якого на берег тихо висадився загін одягнених в уніформу людей.

За словами чоловіка, невідомі військові, які несли великі рюкзаки та якісь предмети, що нагадували зброю, подалися у ліс поруч.

Припускаючи найгірше, Б'ярне Вінберг тихенько застрибнув у власний човен, швидко залишив острів і викликав дорогою рятувальників.

"Звичайно, я був дуже наляканий", - розповів він журналістам.
Острів Камсхольмен належить до архіпелагу Сіпоо і розташований приблизно за 20 кілометрів на схід від Гельсінкі.

 

"Забули проінформувати"

Відомо, що минулого тижня фінські військовослужбовці проводили великі навчання на південному узбережжі країни.
Газета Ostnyland цитує представника міністерства оборони Фінляндії, який стверджував, що саме на острові Камсхольмен ніяких маневрів проводити не планувалося.

Згідно з іншими повідомленнями в пресі, висадка навчального десанту на Камсхольмене все-таки була запланована, проте про неї нібито забули проінформувати місцевих остров'ян.

"Організаторам навіть не спало на думку, що хтось може злякатися", - пише портал державної телерадіомовної компанії YLE.

За даними Ostnyland, незвичайною історією вирішив скористатися у маркетингових цілях шведський кавовий бренд Gevalia. Як стверджує реклама, ця кава - "ідеальне рішення, якщо до вас завітали неочікувані гості".
Після історії на Камсхольмені компанія оголосила, що відправить безкоштовні пакунки з кавою "будь-кому, хто зіткнувся з несподіваним візитом військових".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?