Фінляндія: військові навчання налякали місцевих мешканців

01 Jun, 2016 | |

 Нічні навчання збройних сил Фінляндії на острові Камсхольмен перелякали місцевих мешканців. Вони сприйняли висадку навчального десанту як реальне вторгнення, повідомляють фінські медіа.

Як розповів газеті Ilta-Sanomat острів'янин Б'ярне Вінберг, пізно ввечері до причалу неподалік його дачного будинку підплив великий катер, з якого на берег тихо висадився загін одягнених в уніформу людей.

За словами чоловіка, невідомі військові, які несли великі рюкзаки та якісь предмети, що нагадували зброю, подалися у ліс поруч.

Припускаючи найгірше, Б'ярне Вінберг тихенько застрибнув у власний човен, швидко залишив острів і викликав дорогою рятувальників.

"Звичайно, я був дуже наляканий", - розповів він журналістам.
Острів Камсхольмен належить до архіпелагу Сіпоо і розташований приблизно за 20 кілометрів на схід від Гельсінкі.

 

"Забули проінформувати"

Відомо, що минулого тижня фінські військовослужбовці проводили великі навчання на південному узбережжі країни.
Газета Ostnyland цитує представника міністерства оборони Фінляндії, який стверджував, що саме на острові Камсхольмен ніяких маневрів проводити не планувалося.

Згідно з іншими повідомленнями в пресі, висадка навчального десанту на Камсхольмене все-таки була запланована, проте про неї нібито забули проінформувати місцевих остров'ян.

"Організаторам навіть не спало на думку, що хтось може злякатися", - пише портал державної телерадіомовної компанії YLE.

За даними Ostnyland, незвичайною історією вирішив скористатися у маркетингових цілях шведський кавовий бренд Gevalia. Як стверджує реклама, ця кава - "ідеальне рішення, якщо до вас завітали неочікувані гості".
Після історії на Камсхольмені компанія оголосила, що відправить безкоштовні пакунки з кавою "будь-кому, хто зіткнувся з несподіваним візитом військових".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.