Фінляндія: військові навчання налякали місцевих мешканців

01 Jun, 2016 | |

 Нічні навчання збройних сил Фінляндії на острові Камсхольмен перелякали місцевих мешканців. Вони сприйняли висадку навчального десанту як реальне вторгнення, повідомляють фінські медіа.

Як розповів газеті Ilta-Sanomat острів'янин Б'ярне Вінберг, пізно ввечері до причалу неподалік його дачного будинку підплив великий катер, з якого на берег тихо висадився загін одягнених в уніформу людей.

За словами чоловіка, невідомі військові, які несли великі рюкзаки та якісь предмети, що нагадували зброю, подалися у ліс поруч.

Припускаючи найгірше, Б'ярне Вінберг тихенько застрибнув у власний човен, швидко залишив острів і викликав дорогою рятувальників.

"Звичайно, я був дуже наляканий", - розповів він журналістам.
Острів Камсхольмен належить до архіпелагу Сіпоо і розташований приблизно за 20 кілометрів на схід від Гельсінкі.

 

"Забули проінформувати"

Відомо, що минулого тижня фінські військовослужбовці проводили великі навчання на південному узбережжі країни.
Газета Ostnyland цитує представника міністерства оборони Фінляндії, який стверджував, що саме на острові Камсхольмен ніяких маневрів проводити не планувалося.

Згідно з іншими повідомленнями в пресі, висадка навчального десанту на Камсхольмене все-таки була запланована, проте про неї нібито забули проінформувати місцевих остров'ян.

"Організаторам навіть не спало на думку, що хтось може злякатися", - пише портал державної телерадіомовної компанії YLE.

За даними Ostnyland, незвичайною історією вирішив скористатися у маркетингових цілях шведський кавовий бренд Gevalia. Як стверджує реклама, ця кава - "ідеальне рішення, якщо до вас завітали неочікувані гості".
Після історії на Камсхольмені компанія оголосила, що відправить безкоштовні пакунки з кавою "будь-кому, хто зіткнувся з несподіваним візитом військових".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND