США, Індія: буде побудовано шість ядерних реакторів

08 Jun, 2016 | |

 США побудують в Індії шість ядерних реакторів
Барак Обама і Нарендра Моді схвалили  угоду зі зведення в Індії шести ядерних реакторів. Президент США і прем'єр Індії провели переговори в Білому домі.

«Відзначаючи майже десятиліття партнерства в сфері цивільної ядерної енергетики, лідери країн привітали початок підготовчих робіт на об'єктах майбутніх реакторів AP 1000 а також відзначили намір Індії та американського Експортно-імпортного банку працювати разом над конкурентоспроможним фінансуванням проекту», - випливає із заяви Білого дому.

Будівництвом об'єктів займеться американська компанія Westinghouse Electric.
Westinghouse вела переговори з атомних проектів в Індії з 2005 року. Перешкодою на шляху будівництва стала необхідність привести індійське законодавство у відповідність з міжнародними нормами, які вимагають, щоб відповідальність за можливу аварію покладалася на оператора, а не будівельника атомної електростанції. У Westinghouse відзначили, що є прогрес з цього питання і процес ще триває.

АЕС повинні з'явитися в штатах Андхра-Прадеш і Гуджарат. Росія також співпрацює з Індією на ниві зведення атомних станцій. Як раніше повідомляли Пронедра, РФ мала намір побудувати ще два блоки для АЕС «Куданкулам».
Угода з США вплине на позиції Росії в Індії в сфері атомної енергетики. 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

План з 5 пунктів відновлення економіки України

Пенні Пріцкер
Пенні Пріцкер
Спеціальний представник США з питань економічного відновлення України

1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.