Туркменістан: відбудеться підписання Угоди про будівництво газопроводу Туркменістан – Афганістан – Пакистан – Індія

23 May, 2012 | |

 

23 травня 2012 року в Туркменістані зберуться представники Туркменістану, Афганістану, Пакистану та Індії з метою підписання Угоди про реалізацію масштабного проекту з транспортування туркменського газу. Мова йде про будівництво нового газопроводу Туркменістан – Афганістан – Пакистан – Індія (TAPI).

Проектна вартість газопроводу – 7,6 млрд. дол. США. Загальна протяжність газопроводу становитиме 1.680 кілометрів зі щоденним обсягом транзиту 90 мільйонів кубічних метрів газу з туркменських газових родовищ, або з річним обсягом близько 33 мільярди куб. метрів туркменського газу.

Переговори були останнім часом ускладнені з огляду на те, що Афганістан не міг погодити ставку транзиту газу через свою територію. Однак група глобальної розвідки Geostrategy отримала інформацію про те, що нещодавно це питання було врегульовано під час проведення робочої зустрічі в Пакистані, в якій також брала участь американська сторона.

Група Geostrategy завершує дослідження щодо ризиків, з якими у своїй діяльності зіштовхнеться РАО Газпром. У цьому аналізі мітиться розділ про основні геополітичні аспекти реалізації газотранспортного проекту TAPI.

Матеріал готується до публікації ближчими днями.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?