Туркменістан: відбудеться підписання Угоди про будівництво газопроводу Туркменістан – Афганістан – Пакистан – Індія

23 May, 2012 | |

 

23 травня 2012 року в Туркменістані зберуться представники Туркменістану, Афганістану, Пакистану та Індії з метою підписання Угоди про реалізацію масштабного проекту з транспортування туркменського газу. Мова йде про будівництво нового газопроводу Туркменістан – Афганістан – Пакистан – Індія (TAPI).

Проектна вартість газопроводу – 7,6 млрд. дол. США. Загальна протяжність газопроводу становитиме 1.680 кілометрів зі щоденним обсягом транзиту 90 мільйонів кубічних метрів газу з туркменських газових родовищ, або з річним обсягом близько 33 мільярди куб. метрів туркменського газу.

Переговори були останнім часом ускладнені з огляду на те, що Афганістан не міг погодити ставку транзиту газу через свою територію. Однак група глобальної розвідки Geostrategy отримала інформацію про те, що нещодавно це питання було врегульовано під час проведення робочої зустрічі в Пакистані, в якій також брала участь американська сторона.

Група Geostrategy завершує дослідження щодо ризиків, з якими у своїй діяльності зіштовхнеться РАО Газпром. У цьому аналізі мітиться розділ про основні геополітичні аспекти реалізації газотранспортного проекту TAPI.

Матеріал готується до публікації ближчими днями.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.