Іран, Катар: відносини поглиблюються

21 Feb, 2022 | |

Президент Ірану Ебрагім Раїсі прибув до Катару для проведення переговорів на високому рівні з еміром Тамімом бін Хамадом аль-Тані та для участі у Форумі країн-експортерів газу (GECF)

Раїсі супроводжують кілька міністрів. Як очікується, під час свого дводенного візиту буде підписано кілька угод, спрямованих на посилення двосторонніх зв'язків.

"Ми розглядаємо цей візит як крок до активізації дипломатії з сусідами, особливо з країнами Перської затоки, і використання їх потенціалу для розвитку політичних та економічних зв'язків", - сказав Раїсі перед відльотом з Тегерана в Доху вранці в понеділок.

За словами міністра доріг і транспорту Ірану Ростама Гасемі, між двома країнами буде підписано чотири угоди. Найважливішим серед них є домовленість про план з'єднання Ірану та Катару через підводний тунель, сказав Ґемі державному телебаченню.

Дві інші угоди стосуються судноплавства та стимулювання морської торгівлі, а четверта – покращення авіасполучення між двома країнами.

Очікується, що у вівторок Раїсі також представлятиме Іран на саміті GECF. Іран володіє другими за величиною в світі запасами природного газу.

Візит відбувся на той час, коли Іран і світові держави, які брали участь у ядерній угоді 2015 року, кажуть, що тривалі переговори у Відні щодо відновлення угоди перебувають на фінальному етапі.

У разі успіху очікується повне повернення Ірану на світовий енергетичний ринок, оскільки він знову зможе продавати свою нафту та супутні продукти без перешкод США.

Катар  виступав як сполучна ланка між Іраном і США, оскільки Тегеран продовжує відмовлятися розмовляти безпосередньо з Вашингтоном через його неприйняття угоди.

Іран і Катар мають значно тісніші відносини з 2017 року, коли кілька інших арабських країн на чолі з Саудівською Аравією розірвали дипломатичні відносини з Катаром і ввели його блокаду.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.