Польща: скандал у Сеймі
12 грудня у Варшаві стався гучний скандал – у залі Сейму депутат польської антиукраїнської ультраправої партії "Конфедерація" схопив вогнегасник та загасив єврейський свічник.
Через це призупинили роботу Сейму, і тепер президент Польщі Анджей Дуда може не встигнути привести до присяги новий уряд на чолі з новообраним прем'єром Дональдом Туском. Якщо цього не станеться, Туск може не встигнути на критичний для Польщі та України саміт ЄС 14-15 грудня.
Інцидент стався під час дебатів після виcтупу нового прем’єр-міністра Дональда Туска.
Ближче до вечора в будівлі з’явилися представники єврейської громади, які на запрошення голови Сейму святкували Хануку, пише Gazeta Wyborcha. Людей частували пончиками, млинцями, серед них було багато дітей.
Гжегож Браун з партії "Конфедерація" кинувся на ханукальну менору з порошковим вогнегасником і демонстративно загасив свічки.
"Я прошу перервати засідання і викликати депутата Брауна для усунення від засідання. На польській землі, де стався Голокост, немає місця антисемітським проявам. Під дахом польського парламенту!" – сказав депутат Вітольд Зембачинський. Він назвав Брауна "екстремістом"
На інцидент уже відреагував посол Ізраїлю в Польщі Яков Лівне.
"Ганьба! Депутат польського парламенту щойно зробив це. Через декілька хвилин після того, як ми почали святкувати там Хануку", - прокоментував посол.
"Це ганьба. Це неприйнятно. Це не повинно повторитися", – коротко прокоментував інцидент новий прем'єр-міністр Дональд Туск.
2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.