Агресія росії пробуджує Європу

19 Mar, 2024 | |
rus

6 лютого 2024 року Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн виступила з програмною промовою в Європейському Парламенті. Це було останнє звернення Президентки ЄС в її нинішній каденції. Після проведення у червні 2024 року виборів до Європейського Парламенту, склад Європейської Комісії буде змінно.

Цей виступ містить багато стратегічно важливих для України та Європи аспектів. У цьому зв’язку, аналітики групи Geostrategy проаналізували основні тези виступу Президентки Єврокомісії, які становлять інтерес для України.

Підтримка України

Ми повинні почати працювати над майбутнім архітектури європейської безпеки. В усіх її вимірах і з усією необхідною швидкістю і політичною волею. Чи то це буде боротьба з політичним втручанням, зменшенням наших загрозливих залежностей, чи то усунення ворожих суб'єктів з нашої критично важливої інфраструктури.

За останні два роки Європа показала і довела, що буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. І ми також показали і довели, що більш суверенна Європа – це не просто видавання бажаного за дійсне.

Більш суверенна Європа, зокрема в питаннях оборони, є життєво важливою для зміцнення НАТО.

Європейський суверенітет – це взяти на себе відповідальність за те, що є для нас життєво важливим і навіть екзистенціальним. Йдеться про нашу здатність, а також про нашу готовність самостійно захищати наші інтереси та цінності.

Ми зменшуємо нашу стратегічну залежність у критично важливих сферах, таких як енергетика, ключові технології, економічний потенціал і оборона.

Держави-члени збільшили свої оборонні видатки на 20% порівняно з минулим роком. НАТО очікує від 18 своїх членів перевиконання цільового показника оборонних видатків у 2% цього року.

Європейський фонд миру мобілізував 6,1 мільярда євро на забезпечення Збройних Сил України летальним і нелетальним військовим обладнанням і матеріалами.

Європейський оборонний фонд інвестує у високотехнологічні оборонні можливості і ми зробили великі кроки вперед у розвитку наших військово-промислових і виробничих потужностей.

Ми оголосимо рішення про укладання контрактів в рамках програми ASAP. Це фінансування дозволить нам приблизно подвоїти виробництво боєприпасів в Європі, до понад 2 мільйонів снарядів на рік до кінця 2025 року.

Весь цей прогрес свідчить про те, що Європа почала усвідомлювати нагальність і масштаб виклику, який стоїть перед нами. Але потрібно зробити набагато більше. І ми повинні рухатися швидко. Загроза війни, можливо, не є неминучою, але вона не є неможливою. Ризики війни не слід перебільшувати, але до них треба бути готовими.

Європа дбає про свою безпеку

Нагальна потреба у відновленні, поповненні і модернізації збройних сил держав-членів. Протягом наступних п'яти років ми маємо різко збільшити наш оборонно-промисловий потенціал.

В основі цього має бути простий принцип: Європа повинна витрачати більше, витрачати краще, витрачати в Європі. Протягом наступних тижнів ми висунемо деякі пропозиції в рамках першої в історії Європейської стратегії промислової оборони. Пріоритет наданий спільним оборонним закупівлям.

ВПК потрібна безпека і впевненість у тому, що продукція буде оплачена, тому необхідно укладати угоди про попередню оплату, якими ми надамо гарантії стабільних замовлень і передбачуваність у довгостроковій перспективі.

Ми збільшимо підтримку нарощування потенціалу оборонної промисловості, як ми це робимо з боєприпасами, через механізм "ASAP".

Ми створимо Офіс оборонних інновацій у Києві. Це дасть змогу всім державам-членам скористатися українським бойовим досвідом і знаннями в галузі промислових оборонних інновацій.

Європейський інвестиційний банк готовий інвестувати в розвиток європейської оборонної промисловості. І я закликаю держави-члени підтримати цю пропозицію. Оборонна промисловість Європи потребує доступу до капіталу. Я хочу закликати наших державних і приватних кредиторів долучитися.

Я підтримую призначення комісара з питань оборони в наступному складі Єврокомісії.

Настав час розпочати обговорення шляхів використання надприбутків від заморожених російських активів для спільної закупівлі військової техніки для України.

Європа має взяти на себе відповідальність за власну безпеку. Ми не можемо дозволити собі розкіш комфорту. Ми не можемо контролювати вибори чи рішення в інших частинах світу. З підтримкою наших партнерів чи без неї, ми не можемо дозволити Росії перемогти. Ціна російської перемоги – набагато більша, ніж будь-які заощадження, які ми могли б зробити зараз. Ось чому для Європи настав час зробити крок вперед.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій