ФРН, КНР: візит Канцлера Олафа Щольца

16 Apr, 2024 | |

Канцлер Німеччини Олаф Шольц планує закликати лідера Китаю Сі Цзіньпіна скоротити економічну підтримку Росії та тиснути на Москву, щоб вона взяла участь у мирних переговорах щодо врегулювання війни в Україні на прийнятних для Києва умовах.

Шольц перебуває у триденному турі Китаєм і має зустрітися з Сі.

У минулому Заходу не вдалося заручитися підтримкою Китаю для дипломатичного вирішення війни в Україні. І хоча на Заході не вважають, що Пекін безпосередньо постачає Москві зброю, західні офіційні особи заявили, що китайські компанії постачають товари подвійного призначення, такі як електронні компоненти та хімікати, які є ключовими компонентами зброї, і допомагають Росії підтримувати та відновлювати свої збройні сили.

На Заході сподіваються, що за підтримки Китаю переговори за участю Росії можуть початися вже наприкінці цього року, пише видання.

Китайські дипломати протягом останніх місяців промацували ґрунт як в Україні, так і в Росії щодо можливості мирних переговорів, і те ж саме робила Туреччина.

Президент України Володимир Зеленський в нещодавньому інтерв'ю заявив, що дипломати країн-учасниць саміту незабаром можуть представити Росії мирний план. За словами джерел, знайомих з минулими переговорами, Зеленський сказав, що буде вести переговори з Росією лише на форумі, у якому братиме участь Сі, і що Китай має бути гарантом будь-якої потенційної угоди.

Уряд США нещодавно заявив, що Китай збільшив поставки до Росії нелетальної допомоги, яку можна використовувати для виробництва зброї. Водночас німецькі офіційні особи кажуть, що відмова Китаю надати Москві будь-яку зброю чи боєприпаси свідчить про те, що Пекін залишає собі простір для маневру та можливість натиснути на Путіна.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.