ЄС: економічне зростання перевищило очікування

30 Apr, 2024 | |

Економічне зростання в єврозоні перевищило очікування економістів у першому кварталі року, тоді як річний рівень інфляції за квітень продемонстрував стабільні показники порівняно з попереднім місяцем. Це призупинило низхідну тенденцію, що почалася в січні, але також дало деякі обнадійливі ознаки очікуваного зниження ставки Європейським центральним банком (ЄЦБ) у червні.

За попередніми даними Євростату, опублікованими у вівторок, річне зростання ВВП єврозони досягло 0,3% у першому кварталі 2024 року порівняно з попереднім кварталом 2023 року. Це становить значне поліпшення у порівнянні з попереднім зниженням на 0,1% і перевершує прогнози економістів, які очікували зростання на рівні 0,1%. Також це є найвищим показником зростання з третього кварталу 2022 року.

Останні дані статистичного управління Європейського Союзу вказують на те, що загальний гармонізований індекс споживчих цін (HICP) утримується на рівні 2,4% в річному вимірі, що відповідає прогнозам. Річний рівень базової інфляції, який виключає енергоносії та продовольчі товари, знизився з 2,9% у березні до 2,7% у квітні, що є трохи вище за очікуване зниження до 2,6%. Однак, це вже дев'ятий місяць поспіль, коли спостерігається зниження річних базових темпів інфляції в єврозоні.

У Європейському Союзі зростання ВВП склало 0,3% у першому кварталі 2024 року у порівнянні з попереднім кварталом, що є прискоренням відносно попереднього стабільного показника. Ірландія показала найбільше зростання серед держав-членів з показником +1,1% відносно попереднього кварталу, за нею слідують Латвія, Литва та Угорщина з приростом на +0,8%. Швеція стала єдиною країною-членом, де було зафіксовано спад на -0,1% у порівнянні з попереднім кварталом.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?