Група Quad: закликали до "вільного та відкритого" Тихого океану
Міністри закордонних справ Сполучених Штатів, Японії, Австралії та Індії в понеділок висловили "серйозну стурбованість" ситуацією в Південно-Китайському морі.
Держсекретар США Ентоні Блінкен та його колеги з так званої групи Quad, після переговорів у Токіо, оприлюднили спільну заяву, в якій закликали до "вільного та відкритого" Тихого океану .
У заяві не названо Китай безпосередньо, але згадується серія нещодавніх зіткнень між китайськими та філіппінськими суднами у спірному Південно-Китайському морі.
"Ми серйозно стурбовані ситуацією в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях і підтверджуємо нашу рішучу незгоду з будь-якими односторонніми діями, спрямованими на зміну статус-кво за допомогою сили або примусу", - йдеться в комюніке.
"Ми продовжуємо висловлювати нашу серйозну стурбованість з приводу мілітаризації спірних об'єктів, а також примусових і залякуючих маневрів у Південно-Китайському морі", - додали в заяві.
Група також засудила "дестабілізуючі" ракетні запуски Північної Кореї.
Їхні слова викликали гнів з боку Пекіна, який звинуватив чотири країни у «створенні напруженості, підбурюванні до конфронтації та стримуванні розвитку інших країн».
Блінкен зараз перебуває у турне країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, метою якого є зміцнення регіональної співпраці в умовах зростаючої напористості Пекіна та його поглиблення зв'язків з Росією.
У переговорах Quad в Токіо, перших з вересня, взяли участь міністр закордонних справ Японії Йоко Камікава, прем'єр-міністр Індії С. Джайшанкар і головний дипломат Австралії Пенні Вонг.
Їхня заява була помітно більш стриманою, ніж комюніке, опубліковане після переговорів у неділю між Блінкеном, міністром оборони США Ллойдом Остіном та їхніми японськими колегами.
Без присутності Індії та Австралії дві країни виступили з різкими словесними випадами, які, на відміну від заяви Quad, називали та критикували не лише Китай, а й Росію.
Вашингтон і Токіо заявили, що "зовнішня політика Китаю спрямована на зміну міжнародного порядку для власної вигоди за рахунок інших".
Вони також розкритикували "зростаючу та провокаційну стратегічну військову співпрацю" Росії з Китаєм.
Критика Москви з боку Quad є незручною для Індії, яка значною мірою залежить від поставок російської зброї і прем'єр-міністр якої Нарендра Моді зустрічався з Володимиром Путіним цього місяця.
У понеділок Пекін закликав Японію та США «припинити створювати уявних ворогів», заявивши, що їхня двостороння заява «зловмисно атакує зовнішню політику Китаю».
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?
Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.