Реєстри в Україні відновлено

24 Jan, 2025 | |

Починаючи з 19 грудня через хакерську атаку в Україні були заблоковані десятки державних реєстрів з даними українців.

Ринок нерухомості в країні зупинився. Жодна угода з купівлі-продажу квартир, землі не була можливо. Не можна було зареєструвати бізнес, змінити власників компаній, зареєструвати новобудову, змінити прописку, одружитися онлайн, і зробити ще багато нотаріальних дій, пов'язаних з отриманням даних з реєстрів.

20 січня Міністерство юстиції повідомило, що роботу реєстрів відновили. Однак відразу попередили, що доступу до них все одно немає – триває процес актуалізації даних.

Українці знову можуть отримувати послуги у ЦНАПах, одружуватися онлайн, перереєстровувати авто.

Ще 4 січня відновили роботу Державного реєстру актів цивільного стану (ДРАЦС) – повернули можливість реєструвати народження, смерті, шлюби, розлучення.

У Мін’юсті обіцяють, що сервіси у Дії будуть відновлювати поступово. Через Дію знову можна замовити довідку про місце проживання, витяг про несудимість, довідку про сплату єдиного соціального внеску. Все ще працюють над відновленням послуги Є-Малятко.

За даними консалтингової агенції Data Driven, понад 60% українських громадян користуються державними цифровими послугами. Кількість користувачів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг "Дія" становить 5,3 млн, а мобільного застосунку "Дія" - 21,2 млн.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.