Росія: розпочато розгляд справи українського рибалки
Прокуратура Росії почала розслідувати справу українського рибалки Олександра Федоровича, який вцілів після зіткнення риболовецького баркасу з катером російських прикордонників в Азовському морі.
Як повідомила адвокат українця Вікторія Просвіріна, справу Федоровича передали до прокуратури, а в клопотанні про надання йому права повернутися до України відмовили.
Тепер, за словами пані Просвіріної, прокуратура має вирішити, чи передавати справу до суду, чи повернути на дорозслідування.
На питання, чи подаватиме адвокат нові клопотання про повернення в Україна, пані Просвіріна сказало, що "обов'язково будемо подавати".
"Можемо на етапі розслідування подавати ще раз в порядку оскарження цієї відмови, і можемо також звертатися під час надходження (справи - Ред.) до суду", - сказала адвокат.
Крім того, інформацію про передачу справи Федоровича до прокуратури підтвердили і в Генеральному консульстві України в Ростові-на-Дону, передають "Українські Новини".
Олександра Федоровича звинувачують за ч.3 ст. 256 КК Росії - незаконний вилов водних природних ресурсів групою осіб за попередньою змовою.
17 липня в Азовському морі катер російської прикордонної служби зіштовхнувся із українським риболовецьким баркасом. Чотири із п'яти рибалок, які були на борту баркаса, загинули.
Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.