Росія: додаткові санкції можливі

02 Dec, 2014 | |

США можуть посилити тиск на Росію, якщо Вашингтон визнає угоду між Тегераном і Москвою про постачання товарів в обмін на нафту такою, що суперечить санкціям, які були введені раніше проти Ірану.

Про таку можливість на брифінгу в понеділок увечері заявила представник держдепартаменту США Джен Псакі.

Можливість посилення санкцій проти РФ обговорили в телефонній розмові президент США Барак Обама і новий глава Європейської ради Дональд Туск.
Обидва лідери звинуватили Росію в дестабілізації ситуації на сході України.
Російська влада послідовно заперечує звинувачення у причетності до ескалації конфлікту на Донбасі.

Раніше міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що російська економіка через західні санкції втрачає близько 40 млрд доларів на рік.

 

Нові санкції?

Раніше глава Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв заявив, що Росія незабаром має намір почати поставки зерна і промислових товарів до Ірану в обмін на нафту.

"Ми знаємо про переговори між Росією та Іраном, що стосуються різних областей економічного співробітництва. Ми будемо продовжувати стежити за розвитком цих дискусій. У нас немає конкретних деталей. Якщо будуть угоди, що підпадають під санкції, ми зробимо відповідні кроки. Але ми не можемо робити це абстрактно ", - сказала пані Псакі.

У понеділок політику щодо Росії в телефонній розмові обговорили президент США Барак Обама і глава Європейської ради Дональд Туск.

Пан Обама подзвонив пану Туску в перший день його роботи на посаді голови Європейської ради. Екс-прем'єр Польщі очолив організацію, змінивши на цій посаді Хермана вам Ромпея.

У повідомленні Білого дому йдеться, що обидва лідери солідарні в тому, що режим антиросійських санкцій не може бути полегшений, поки Москва не буде дотримуватися мінських угод про припинення вогню в східній Україні.
Барак Обама і Дональд Туск також обговорили те, які кроки можна зробити "у відповідь на дестабілізуючу політику Росії на сході України і в Криму".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.