Росія: додаткові санкції можливі

02 Dec, 2014 | |

США можуть посилити тиск на Росію, якщо Вашингтон визнає угоду між Тегераном і Москвою про постачання товарів в обмін на нафту такою, що суперечить санкціям, які були введені раніше проти Ірану.

Про таку можливість на брифінгу в понеділок увечері заявила представник держдепартаменту США Джен Псакі.

Можливість посилення санкцій проти РФ обговорили в телефонній розмові президент США Барак Обама і новий глава Європейської ради Дональд Туск.
Обидва лідери звинуватили Росію в дестабілізації ситуації на сході України.
Російська влада послідовно заперечує звинувачення у причетності до ескалації конфлікту на Донбасі.

Раніше міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що російська економіка через західні санкції втрачає близько 40 млрд доларів на рік.

 

Нові санкції?

Раніше глава Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв заявив, що Росія незабаром має намір почати поставки зерна і промислових товарів до Ірану в обмін на нафту.

"Ми знаємо про переговори між Росією та Іраном, що стосуються різних областей економічного співробітництва. Ми будемо продовжувати стежити за розвитком цих дискусій. У нас немає конкретних деталей. Якщо будуть угоди, що підпадають під санкції, ми зробимо відповідні кроки. Але ми не можемо робити це абстрактно ", - сказала пані Псакі.

У понеділок політику щодо Росії в телефонній розмові обговорили президент США Барак Обама і глава Європейської ради Дональд Туск.

Пан Обама подзвонив пану Туску в перший день його роботи на посаді голови Європейської ради. Екс-прем'єр Польщі очолив організацію, змінивши на цій посаді Хермана вам Ромпея.

У повідомленні Білого дому йдеться, що обидва лідери солідарні в тому, що режим антиросійських санкцій не може бути полегшений, поки Москва не буде дотримуватися мінських угод про припинення вогню в східній Україні.
Барак Обама і Дональд Туск також обговорили те, які кроки можна зробити "у відповідь на дестабілізуючу політику Росії на сході України і в Криму".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за