Кашмір: Індія вимагає від Пакистану припинити обстріли

09 Oct, 2014 | |

 Індія попередила Пакистан про рішучу відсіч, якщо не припиниться "нічим не спровокована" стрілянина у Кашмірі.
Міністр оборони Арун Джейтлі сказав, що в разі продовження нападів Індія зробить так, щоби Пакистану це було "не по кишені".
Ця заява індійської влади стала найрізкішою від часу ескалації конфлікту на кордоні між двома ядерними державами.
Повідомляється, що щонайменше 19 осіб загинули після початку конфлікту, який триває від минулої п'ятниці.
Серед убитих 11 - з пакистанського боку, восьмеро - з індійського.
Обидві сторони звинувачують одна одну в початку бойових дій.

 

"Авантюризм"

Обидві сторони продовжували вести перестрілку вночі в середу. Представники індійської влади заявили, що вісім осіб, серед них троє військових - були поранені.

"Якщо Пакистан продовжить цей авантюризм, наші сили зроблять ціну цього авантюризму неприйнятною для них," - сказав міністр оборони Індії на брифінгу.
"Пакистан повинен зупинити цю стрілянину та артилерійський обстріл, які були не спровоковані, якщо країна хоче миру на кордоні", - вказав міністр Джейтлі.
Стрілянина на кордоні в Кашмирі триває з минулої п'ятниці

Відповідаючи на питання про причини різкого зростання насильства, урядовець назвав це спробою посилити напруження з "внутрішніх і міжнародних причин", не вдаючись у деталі.

Він заявив, що стрілянина пакистанських військ була "прикриттям" для того, щоб на територію Індії проникли бойовики. "Існує зв'язок між стріляниною і проникненням (бойовиків, які базуються у Пакистані - Ред.)" - сказав міністр.
За декілька місяців до цього конфлікту на кордоні новий прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді запросив свого пакистанського колегу Наваза Шарифа на власну інавгурацію.
Однак відтоді відносини між країнами погіршилися.

У серпні Індія скасувала переговори з Пакистаном та звинуватила владу країни в втручанні в свої внутрішні справи.
Минулого місяця пан Моді у своїй першій промові в ООН заявив, що хоче мирних переговорів з Пакистаном, але наполягав, що сусідня країна повинна створити "відповідну атмосферу".
Угода про припинення вогню в спірному регіоні Кашміру була підписана у 2003 році, однак країни часто звинувачують одна одну в порушенні домовленостей.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND