Кашмір: Індія вимагає від Пакистану припинити обстріли

09 Oct, 2014 | |

 Індія попередила Пакистан про рішучу відсіч, якщо не припиниться "нічим не спровокована" стрілянина у Кашмірі.
Міністр оборони Арун Джейтлі сказав, що в разі продовження нападів Індія зробить так, щоби Пакистану це було "не по кишені".
Ця заява індійської влади стала найрізкішою від часу ескалації конфлікту на кордоні між двома ядерними державами.
Повідомляється, що щонайменше 19 осіб загинули після початку конфлікту, який триває від минулої п'ятниці.
Серед убитих 11 - з пакистанського боку, восьмеро - з індійського.
Обидві сторони звинувачують одна одну в початку бойових дій.

 

"Авантюризм"

Обидві сторони продовжували вести перестрілку вночі в середу. Представники індійської влади заявили, що вісім осіб, серед них троє військових - були поранені.

"Якщо Пакистан продовжить цей авантюризм, наші сили зроблять ціну цього авантюризму неприйнятною для них," - сказав міністр оборони Індії на брифінгу.
"Пакистан повинен зупинити цю стрілянину та артилерійський обстріл, які були не спровоковані, якщо країна хоче миру на кордоні", - вказав міністр Джейтлі.
Стрілянина на кордоні в Кашмирі триває з минулої п'ятниці

Відповідаючи на питання про причини різкого зростання насильства, урядовець назвав це спробою посилити напруження з "внутрішніх і міжнародних причин", не вдаючись у деталі.

Він заявив, що стрілянина пакистанських військ була "прикриттям" для того, щоб на територію Індії проникли бойовики. "Існує зв'язок між стріляниною і проникненням (бойовиків, які базуються у Пакистані - Ред.)" - сказав міністр.
За декілька місяців до цього конфлікту на кордоні новий прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді запросив свого пакистанського колегу Наваза Шарифа на власну інавгурацію.
Однак відтоді відносини між країнами погіршилися.

У серпні Індія скасувала переговори з Пакистаном та звинуватила владу країни в втручанні в свої внутрішні справи.
Минулого місяця пан Моді у своїй першій промові в ООН заявив, що хоче мирних переговорів з Пакистаном, але наполягав, що сусідня країна повинна створити "відповідну атмосферу".
Угода про припинення вогню в спірному регіоні Кашміру була підписана у 2003 році, однак країни часто звинувачують одна одну в порушенні домовленостей.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій