Євросоюз: для європейських фермерів виділено 500 млн. євро

08 Sep, 2015 | |

Міністри аграрної промисловості ЄС анонсували 500 млн євро допомоги фермерам після того, як тисячі аграріїв вийшли на протести в Брюсселі.
Більшість протестувальників - фермери з Бельгії, Франції та Німеччини, які виступили проти зниження цін на свою продукцію.

Вони заблокували тракторами вулиці біля штаб-квартири ЄС, де проходила зустріч міністрів аграрної промисловості країн Євросоюзу.
У Єврокомісії стверджують, що "добре знають про складну ситуацію", з якою довелося зіткнутися фермерам.

"Комісія дуже серйозно ставиться до своєї відповідальності перед фермерами і готова підтримувати її відповідними фондами", - заявив віце-президент Європейської комісії Юркі Катайнен.

Фінансову допомогу планують виділити, зокрема, виробникам молока, які серйозно постраждали через заборону Росією імпорту продуктів харчування з ЄС та проблеми з регулюванням ринку молочної продукції.
Інші чинники, зокрема зміна традиційної дієти та зменшення попиту зі сторони Китаю, також вплинули на зниження цін на молочні продукти, а також на яловичину та свинину.

 

"Європа тоне в молоці"

Пакет фінансової допомоги фермерам з'явився перед зустріччю міністрів у Брюсселі в понеділок, де обговорювалися питання ціни на молочну продукцію та впливу російських санкцій.

"Європа тоне в молоці", - написано на банері учасників акції протесту, які представляють Європейську молочну асоціацію.
За даними поліції, до протестів приєдналися 4,8 тис. фермерів, які пригнали більш ніж 1,45 тис. тракторів.

Британський представник на зустрічі міністрів у Брюсселі Ліз Трасс закликала створити "молочний ринок ф'ючерсів", подібний до тих, які вже створені для зерна і цукру. Як відзначають у британському уряді, такий крок дозволить надати виробникам молока більше впевненості щодо майбутніх цін.
Деякі представники фермерів закликають ввести визначені квоти для молочної продукції, щоб уникнути необхідності продавати молоко у збиток.
Фермер Хайнц Торварс, який приїхав до Брюсселя з південної Німеччини, розповідає: "Ціна на молоко становить близько 28 центів [за літр], або нижче. Цього не достатньо, навіть щоб покрити видатки".

За оцінками міністра аграрної промисловості Франції, близько 22 тисяч фермерських господарств у країні - 10% від їхньої загальної кількості - зіткнулися з небезпекою банкрутства і заборгували разом близько 1 млрд євро.
Заборона імпорту Росією закрила для Євросоюзу головний ринок збуту аграрної продукції, який щороку приносив до 5,5 млрд євро.

"Село змушене взяти на себе тягар російської заборони. Фермери платять ціну за міжнародну політику", - заявив президент Європейської фермерської асоціації Copa Альберт Ян Маат.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.