США: керівники Республіканської партії вимагають розслідування

15 Feb, 2017 | |

Керівники Республіканської партії США доєдналися до закликів щодо великого розслідування зв'язків колишнього радника Трампа із Росією.

У понеділок Майкл Флінн залишив свій пост. Його звинувачують у тому, що він обговорював можливе скасування санкцій щодо Москви, перш ніж Дональд Трамп вступив на посаду.

У вівторок представник Білого дому сказав, що Трамп знав, що Флінн не повідомив представникам адміністрації всю інформацію про свої контакти з російським послом у Вашингтоні.

Деякі республіканці були більш стриманими щодо проведення незалежного розслідування.

За інформацією New York Times, записи телефонних розмов і переадресовані виклики свідчать про те, що члени президентської кампанії Трампа, а також інші партнери мали контакти із російськими чиновниками і розвідкою за рік до виборів.

Втім, посадові особи, з якими спілкувалася газета повідомили, що вони досі не бачили доказів змови представників передвиборної кампанії Дональда Трампа із Росією щодо злому Національного комітету Демократичної партії.

Флінна звинувачують у тому, що він обговорював санкції США із російським дипломатом, перш ніж пан Трамп став президентом.

Американське законодавство забороняє приватним особам втручатися у питання міжнародної політики країни.

Спочатку колишній армійський генерал заперечував, що темою розмов з російським послом Сергієм Кисляком були санкції. Після нього про це заявляв віце-президент Майк Пенс.

26 січня Саллі Йейтс, яка обіймала тоді посаду виконуючої обов'язки генерального прокурора США, попередила Білий дім, що російські зв'язки Майкла Флінна можуть зробити його мішенню для шантажу, розповів Шон Спайсер. Однак Трамп, якого про це проінформували в той самий день, вирішив, що Флінн не порушував жодних законів.

Сам Майкл Флінн наполягає, що під час розмов з російським послом він "не перетнув межі".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за