США: напередодні президентських виборів
Президент Трамп неодноразово називав США "найвеличнішою країною у світі". Але, у багатьох європейських країнах відсоток людей, що позитивно ставляться до Америки, найменший за майже 20 років. У Великій Британії позитивно налаштовані 41%, у Франції - 31% (це найнижчий показник з 2003 року), а в Німеччині - лише 26%.
Реакція Америки на пандемію коронавірусу стала вирішальним фактором: згідно з даними Pew Research Center за липень і серпень, лише 15% респондентів вважали, що США добре впоралися з вірусом.
Зміни клімату
США є другим за розміром джерелом викидів парникових газів після Китаю, і дослідники попереджають: якщо Трампа переоберуть, стримувати глобальне потепління може стати неможливим.
Відмовляючись від Паризької угоди, президент заявив, що вона накладає "зайві обмеження, які призвели б до банкрутства американських компаній".
Однак, попри це, деякі вугільні шахти у США досі не працюють через конкуренцію з дешевшим природним газом і державну підтримку поновлюваних джерел енергії. Дані уряду свідчать, що у 2019 році у США вперше за більш ніж 130 років з поновлюваних джерел виробили більше електроенергії, ніж на вугільних ТЕС.
Вихід Америки з Паризької кліматичної угоди офіційно набуває чинності 4 листопада, наступного дня після президентських виборів. Джо Байден пообіцяв відновити членство в угоді, якщо переможе.
Побоювання, що вихід США спричинить ефект доміно, не виправдались, хоча деякі спостерігачі вважають, що це допомогло Бразилії і Саудівській Аравії блокувати скорочення викидів вуглецю.
Закриті кордони
Президент Трамп запустив свою міграційну політику вже за тиждень після інавгурації, закривши кордони США для семи країн з мусульманською більшістю. Наразі жорсткі обмеження на в'їзд до Америки діють щодо 13 країн.
Мешканців США іноземного походження у 2019 році було приблизно на 3% більше, ніж у 2016 році (в останній рік президентства Барака Обами). Однак, при цьому, змінилося походження мігрантів.
Ми повинні продовжити надавати підтримку

Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій
Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.
Допомога для України буде

Джон Кірбі
Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі: