Операція України в Курську: перші висновки

29 Aug, 2024 | |
Kursk

Вперше з часів Другої світової війни іноземні війська встановили контроль над територією Росії. При цьому реакція більшості російських громадян відзначається пасивністю:

  • не спостерігається формування партизанського руху для захисту території на Курщині;
  • не фіксується збільшення добровольців;
  • відсутнє рішення про загальнонаціональну мобілізацію в РФ;
  • інші російські регіони не проявляють значимого інтересу до подій в Курській області.

Наступальна операція України підірвала імідж Путіна як сильного авторитарного лідера, оскільки він не може забезпечити ефективний захист державних кордонів. Він уникає слова "вторгнення", а говорить про "ситуацію в прикордонній зоні" або "події, що відбуваються".

Путін дистанціюється від подій на Курщині, протягом останніх тижнів він

  1. здійснив офіційний візит до Азербайджану,
  2. провів зустріч з лідером Палестини,
  3. відвідав Кабардино-Балкарію і Чечню.

Регіональних поїздок Путіна до Курської області або наближених до неї регіонів не зафіксовано.

Зруйновано міф про «позицію сили» в зовнішній політиці РФ. В російському експертному співтоваристві вже звучить думка про невідворотність "пожертвувати" прикордонними регіонами Росії на користь України, що не свідчить про «позицію сили».

Наразі порожнім виявився наратив про «ескалацію війни» як червоної лінії для РФ. Так, відсутнє звернення офіційного Кремля до ОДКБ для захисту російського суверенітету. Це свідчить про неефективність цього механізму для захисту територіальної цілісність держав-учасниць ОДКБ.

З інформаційного простору РФ зникли сигнали про «загрози з боку НАТО».

Відсутність реакції Кремля на «ескалацію війни» та «перетин червоних ліній» кардинально змінює оцінки Заходу щодо політики по відношенню до Росії. Західні країни можуть зробити висновки про те, що Україні можна і треба давати більше військової підтримки, і що такі дії не призведуть до міжнародної ескалації з боку Кремля.

Навіть запрошення України приєднатися до НАТО може не спровокувати «жорсткої військової відповіді з боку Росії».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.