Киргизстан: інвестиції в країну зростають

02 Oct, 2013 | |

У I півріччі приплив прямих іноземних інвестицій в Киргизстан збільшився в 1,4 рази і склав 345. 5 млн. доларів США , а сальдо склалося в розмірі 222.9 млн. доларів. Про це йдеться в даних Національного статистичного комітету.

У I півріччі 2013 обсяги надходження прямих іноземних інвестицій з Китаю в порівнянні з відповідним періодом 2012 року збільшилася на 2,4 %, що склало в загальному обсязі 84.5млн. доларів , минулого року даний показник дорівнював 82.5млн..

Інвестиції з Китаю , в основному , направлялися в підприємства обробної промисловості - 42,9 % , при цьому 91,5 % - у виробництво нафтопродуктів і геологорозвідку - 41,8 %.

За цей період обсяг надходження прямих інвестицій з Росії в Киргизстан також збільшився.

За 6 місяців цього року загальний обсяг прямих інвестицій, що надійшли в республіку з Росії склався на рівні 37.7млн. доларів , коли за відповідний період минулого року показник дорівнював 16,4 млн..

Основний обсяг інвестицій з Росії був направлений в підприємства обробної промисловості-35,4 %, при цьому 68,2 % - у текстильне і швейне виробництво, 31,4 % - у виробництво харчових продуктів, включаючи напої та тютюнові вироби , в виробництво та розподілення електроенергії , газу та води- 26,5 % і сферу фінансової діяльності -12,7 %.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри