Росія розпочинає спецоперацію проти європейських політиків

25 Dec, 2013 | |

The failure in signing the Association Agreement between Ukraine and the European Union considered by Russian diplomacy as an important victory achieved on the way of formation in 2015 of a new interstate association - the Eurasian Economic Union. For further successful continuation of these efforts Russia is planning to launch the special operations against the member of the European Parliament who provided significant support for the Eastern Partnership countries.

Зрив підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом розглядається російською дипломатією як важлива перемога, досягнута на шляху формування в 2015 році нового міждержавного об’єднання – Євразійського економічного союзу.

Наприкінці грудня 2013 року президенти Росії, Білорусі та Казахстану обговорять в Москві основні параметри цього об’єднання. Очікується, що попри оптимістичні євро інтеграційні заяви Віктора ЯНУКОВИЧА, Миколи АЗАРОВА та Леоніда КОЖАРИ про збереження курсу на Євросоюз, належне місце в цьому об’єднанні буде відведено співпраці з Україною, яка на практиці все більше робить крен в Євразійський бік.

На думку аналітиків групи глобальної розвідки Geostrategy, успіх по збиранню Росією колись втрачених радянських земель стане одним із ключових тезисів під час участі Володимира ПУТІНА в черговій президентській кампанії 2018 року. А для цього треба не лише формально відновити вплив на пострадянський простір, але й правильно цей акт оформити, при цьому надовго відбивши в Європи бажання нав’язувати країнам пострадянського табору євро інтеграційні проекти.

На фото: Володимир Путін, Жозе Мануель Баррозу та Герман ван Ромпей

Для того, щоб російський президент Володимир ПУТІН зміг в 2018 році покласти в скриню власних політичних трофеїв відроджений і модернізований Радянський Союз, російським дипломатам ще доведеться зробити чимало зусиль. За оцінками контактів групи Geostrategy, близьких до брюссельських офісів найбільш активних щодо України членів Європейського Парламенту, перед російською дипломатією та спеціальними службами поставлено оперативне завдання: зібрати на усіх європейських політиків, які найактивніше просували Україну до Європейського Союзу, тематичні персональні файли.

Зібрана інформація буде використана для реалізації комплексної спеціальної операції по дискредитації тих європейських політиків, у першу чергу членів Європейського Парламенту, які протягом останніх років активно допомагали Україні працювати на підписанням Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

У Москві вважають за необхідне «покарати» тих, хто активно тягне країни «Східного Партнерства» в Євросоюз. Відповідно до планів російської сторони, покарання має відбутися в публічний дискредитаційний спосіб. Це треба для максимального пониження рейтингу членів законодавчого органу Євросоюзу, оскільки, по задуму авторів спецоперації, скандали знизять шанси для цих людей бути переобраними до Європарламенту в 2014 році.

 

Для інформації: вибори до Європейського Парламенту відбудуться в країнах-членах Європейського Союзу між 22 та 25 травнем 2014 року. Зазвичай вибори до законодавчого органу Євросоюзу проводять влітку, однак ці вибори були перенесені на весну з метою забезпечення максимально великої явки виборців, а також з урахуванням необхідності того, що Європейський Парламент має бути укомплектований до липня 2014 року, оскільки в цей місяць має завершитися процедура виборів голови Європейської комісії та її складу.
У 2014 році Європейський Парламент буде обиратися восьмий раз, починаючи з проведення в 1979 році перших прямих виборів.

На фото: Дмитро Медведєв

Брюссельські джерела групи Geostrategy вказують на те, що до списку тих, на кого росіяни збирають інформацію та відпрацьовують як «об’єкти для дискредитації», внесено таких членів законодавчого органну Європейського Союзу:

1. Лена Коларска-Бобінська, Польща, член групи від Європейської народної партії;

2. Йоханнес Корнеліс ван БААЛЕН, Нідерланди, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»;

3. Павел КОВАЛЬ, Польща, Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС – Україна»;

4. Адріан СЕВЕРІН, Румунія, незалежний;

5. Ребекка ХАРМС, Німеччина, Партія Зелених;

6. Елмар БРОК, Німеччина, Європейська народна партія;

7. Вернер ШУЛЬЦ, Німеччина, член Комітету у закордонних справах Європейського Парламенту від Партії Зелених;

8. Яцек Саріуш-Вольський, Польща;

9. Марек СІВЕЦЬ, Польща;

10. Сіірі ОВІІР, Естонія, член делегації Європарламенту у зв'язках з Україною;

11. Яцек ПРОТАСЕВИЧ, Польща;

12. Чарльз ТЕННОК, Велика Британія;

13. Крістіна ОЮЛАНД, Естонія;
.
Не виключено, що російською стороною відпрацьовуються також й інші члени законодавчого органу Європейського Союзу.
Очікується, що активна фаза спеціальної операції розпочнеться на початку весни 2014 року.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь