Каспій як зброя проти російського енергетичного домінування

12 Jun, 2011

АзербайджанНа сьогоднішній день можна говорити про те, що у басейні Каспійського моря зосереджено близько 15% світових покладів нафти.

Оцінки, зроблені Міністерством енергетики США, говорять про існування покладів нафти у розмірі від 80 до 100 мільярдів барелів, інші вказують на наявність у басейні Каспійського моря покладів нафти в обсягах до 250 мільярдів барелів. Є також інформація про те, що обсяги покладів нафти у казахській частині Каспійського моря - близько 40 мільярдів барелів нафти, та російській - близько 80 мільярдів галонів нафти.

12.06.2011

Поразка «Набукко» спонукає Вашингтон до нових дій в регіоні Каспійського моря The defeat of Nabucco encourages the US to new actions in the Caspian region admin 15 Aug, 2013

Сенат США зайнявся питанням будівництва нових шляхів постачання енергетичних ресурсів з регіону Каспійського моря до ринку Європейського Союзу. На початку вересня 2013 року американські законодавці будуть ставити перед Адміністрацією Президента США низку питань, покликаних активізувати процес постачання енергоносіїв з регіону Каспійського моря на ринок Європи. Що ж конкретно робитиме Вашингтон в регіоні Каспію? І які наслідки від цих дій матиме Європа?

Каспійвплив СШААзербайджанЄвропагазопровід

Іран: відбувся запуск ракети в Каспійському морі

18 Mar, 2013

 За повідомленням місцевих іранських засобів масової інформації, в неділю 17 березня 2013 року Тегеран з борту військового есмінця здійснив вдалий запуск ракети Jamaran-2, яка наділена здатністю сильної руйнації. Фактично це перший подібний крок Ірану в багатих на нафту водах Каспійського моря, статус яких до цього часу залишається невизначеним.