Каспій як зброя проти російського енергетичного домінування

12 Jun, 2011

АзербайджанНа сьогоднішній день можна говорити про те, що у басейні Каспійського моря зосереджено близько 15% світових покладів нафти.

Оцінки, зроблені Міністерством енергетики США, говорять про існування покладів нафти у розмірі від 80 до 100 мільярдів барелів, інші вказують на наявність у басейні Каспійського моря покладів нафти в обсягах до 250 мільярдів барелів. Є також інформація про те, що обсяги покладів нафти у казахській частині Каспійського моря - близько 40 мільярдів барелів нафти, та російській - близько 80 мільярдів галонів нафти.

12.06.2011

Низька ціна на нафту: хто програє, хто виграє?

Low oil proce: who wins, who loses?
26 Jan, 2016

The world oil price is steadily going down. There are a couple of factors which significantly affect this new trend: a) China is suffering from the economic decline, b) Iran is permitted to sell the oil on the international markets, c) first time during the 40 years period, the US Congress permitted its government to export oil. Saudi Arabia has also not agreed to reduce the volume of oil producing even despite the decreasing of prices. Who wins and who loses under those circumstances? And what is about Ukraine?

Арктика: влада Росії планує експансію

31 Oct, 2014

Влада Росія планує розширити кордони своєї економічної зони на арктичному шельфі та має намір подати відповідну заявку до ООН навесні 2015 року, заявив міністр природних ресурсів та екології Росії Сергій Донський.

У випадку, якщо цю частину арктичного дна визнають геологічним продовженням російської суші, Росія отримає пріоритетні права на економічну діяльність у цій зоні, включно з видобутком корисних копалин.

При цьому екологи стверджують: російській частині Арктики уже завдали серйозної шкоди за радянських часів, а розробка нових природних родовищ дуже ризикована.

 

Российская нефть оказалась под прицелом США

Russian oil in under the threat
19 May, 2014

In 2013 the United States achieved stunning results in oil productions: this country produced about 7.5 million barrels of oil per day, which was highest index since 1989. If you look closely at the statistics on the United State’s oil production over the past few years, it becomes evident that every year this country increases almost on 15 % in the volume of its own production. It changes the world oil market dramatically.

Великобританія: виявлено великі поклади сланцевої нафти

17 Mar, 2014

Британські геологи відкрили на півдні Англії велике родовище сланцевої нафти. Нафтові сланцеві породи простягаються на 350 кілометрів від міста Веймут на заході до Дувра на сході.

На думку деяких фахівців, обсяг родовища може дорівнювати третині запасів нафти під Північним морем. Тим не менше ці оцінки ще потрібно буде підтвердити в ході тестового буріння. Згідно ряду підрахунків, запаси на південноанглійському родовищі нафти можуть досягати 15 млрд барелів.

Раніше геологи виявили на півночі Англії велике родовище сланцевого газу. За оцінками британського міністерства енергетики та зміни клімату, воно здатне повністю забезпечити попит у Великобританії на газ протягом найближчих 40 років.

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
19 Nov, 2013

Менше ніж за двадцять років Сполучені Штати Америки з одного із найбільших у світі імпортерів природного газу стали одними із найбільших у світі його експортерів. Це стало можливим завдяки активному розвитку видобутку сланцевого газу, який дозволив США повністю позбутися зовнішньої залежності від цього виду палива та по-новому запустити процеси виробництва в США (у першу чергу металургії та хімічної промисловості), що стало можливим завдяки невеликій ціні на газ.

Венесуела: Президент Ніколас Мадуро використає додатково 600 млн. доларів США на продовольчу програму країни

17 Sep, 2013

Президент Венесуели Ніколас Мадуро повідомив про використання додаткових 600 млн. доларів США на створення в країні тримісячного запасу продуктів харчування.

Більшість грошей буде використано на придбання в сусідній Колумбії яловичини, сухого молока, рослинного масла, маргарину та яєць. Ці товари стали справжнім дефіцитом у магазинах країни останні декілька місяців.

Постачання з Колумбії має початись вже цього тижня.

Політика соціалістів у Венесуелі, під час перебування при владі покійного президента Уго Чавеса, (з 1999 року), призвела до різкого зниження сільськогосподарського виробництва і змусила країну імпортувати до 70% основних продукті харчування.

Ніколас Мадуро, був обраний президентом у квітні цього року.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

25 Sep, 2012

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти. Більшість експертів, з якими я спілкуюся, починають сумніватися в заявах Міністерства енергетики США про те, що Білий дім має достатню кількість запасів нафти на випадок, якщо будуть скорочені імпорт нафти на ринок США.