Рада Європи, Косово: перспективи співпраці

09 Apr, 2024 | |

Відбулося позачергове засідання Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи з політичних питань і демократії, на якому був позитивно розглянутий проєкт висновку ПАРЄ щодо стану готовності частково визнаного Косова до членства в РЄ з рекомендацією направлення вказаного питання на розгляд Комітету міністрів РЄ.

Згадане рішення є прецедентом у міжнародній практиці з урахуванням відсутності визнання Косова всіма державами-членами РЄ.

Лідери Албанії привітали Косово, однак очікувано протилежною була реакція Сербії.

У разі набуття членства у РЄ Белград розглядав серед можливих кроків у відповідь можливість виходу зі складу організації, апелюючи до норм міжнародного права та положень резолюції 1244 РБ ООН.

До традиційних партнерів Сербії, які не підтримуватимуть рішення прийняття Косова, належать Угорщина, Чорногорія, Румунія, Іспанія, Грузія. Основними лобістами членства Косова є т.зв. група «Квінта» (ФРН, Франція, Італія, Велика Британія, США).

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради